SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Portekiz'dan İran kararı

Portekiz'in Tahran Büyükelçiliği “güvenliğin artırılması” gerekçesiyle İran vatandaşlarına vize vermeyi geçici süreliğine durdurdu. Portekiz Dışişleri Bakanlığı, bu durumun herhangi bir siyasi nedenden ya da güvenlik tehdidinden kaynaklanmadığını vurguladı.

Portekiz'dan İran kararı
20.7.2019 07:55:49

Portekiz Dışişleri Bakanlığının yaptığı yazılı açıklamada, vize verme işlemlerinin askıya alınışının geçici süreliğine olduğu; bu esnada vize alması gereken İranlılara alternatif seyahat belgeleri sunmak için çalışmalar yapıldığı belirtildi.


Bakanlığın yazılı açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Söz konusu kararın İran'daki genel güvenlik şartlarından veya siyasi sebeplerden kaynaklandığı yönünde değerlendirmeler yapılmamalı.”

Öte yandan Portekiz Dışişleri Bakanı Augusto Santos Silva, 16 Temmuz Salı günü erken saatlerde bir parlamento komitesine, vize verme işlemlerinin “belirsiz güvenlik nedenlerinden” dolayı askıya alındığını söylemişti.

Portekiz'in başkenti Lizbon'daki İran Büyükelçiliği ise, İran Dışişleri Bakanlığından konuyla ilgili en yakın zamanda yazılı açıklama yapılacağını duyurdu.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

SARIGÜL / 20.7.2019 08:06:35
Bu onların kararı değil papazların kilise dediği mahzenlerinde aldıkları kararı nasılda haçlı birliği oldukları belli.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR