SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Pompeo: IŞİD bazı bölgelerde yeniden güçlendi

Pompeo: IŞİD bazı bölgelerde yeniden güçlendi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, IŞİD'in bazı bölgelerde yeniden güç kazandığını kaydetti ancak grubun saldırı düzenleme kapasitesinin büyük ölçüde azaldığını söyledi.

Pompeo: IŞİD bazı bölgelerde yeniden güçlendi
21.8.2019 13:14:50

Salı günü, Amerikan televizyon kanalı CBS'e konuşan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, “Durum karışık” ifadelerini kullandı. Pompeo, IŞİD'in bugün iki ya da üç yıl öncesinden daha güçlü olduğu bölgelerin olduğunu ancak grubun hilafet ilan ettiği toprakları kaybettiğini ve saldırı düzeyinin de düştüğünü belirtti.

Başkan Donald Trump, Aralık ayında Suriye'de IŞİD'e karşı zafer ilan etmiş ve ABD askerlerine Suriye'de ihtiyaç kalmadığını bildirmişti.

Diğer taraftan, son dönemlerde IŞİD'in Suriye ve Irak'ta yeniden canlanmaya başladığı yönündeki haberler de gündemde. Bununla ilgili de yorumda bulunan Pompeo, IŞİD'i bölgeden arındırma planının 80 farklı ülkeyle birlikte yürütüldüğünü ve çok başarılı olduğunu söyledi, ancak IŞİD ve El Kaide'nin de aralarında olduğu örgütlerin yeniden ortaya çıkma olasılığının her zaman var olduğuna dikkat çekti.

IŞİD, son olarak Afganistan'ın başkenti Kabil'de Cumartesi günü bir düğüne düzenlenen intihar saldırısını üstlendi. Saldırıda 63 kişi ölmüş, 182 kişiyse yaralanmıştı.

 
GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 21.8.2019 14:03:17
IŞİD abd nin operasyonları için paralı paravan şirketi
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR