Pompeo, Fransız medyasına konuştu: ABD ve Avrupa Erdoğan’a karşı birlikte çalışmalı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eylemlerinin halkının çıkarına olmadığı konusunda hem ABD hem Avrupa tarafından ikna edilmesi gerektiğini söyledi.

17.11.2020 10:16:25

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Fransız gazetesi Le Figaro'ya yaptığı açıklamalarda, ABD yönetimi ile Avrupa'nın, Türkiye'nin son aylarda Ortadoğu'daki eylemlerine karşı birlikte çalışması gerektiğini söyledi.

Pompeo, Türkiye'nin Karabağ'da Ermenistan'a karşı Azerbaycan'ı desteklemesini ve Libya ve Doğu Akdeniz'deki politikalarını işaret ederek, "Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ben, Türkiye'nin son eylemlerinin son derece saldırgan olduğu konusunda mutabık kaldık" dedi.

NATO'DA KALMA KONUSUNDA YORUM YAPMADI

ABD'li bakan, "Avrupa ve ABD, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bu tür eylemlerin halkının çıkarına olmadığı konusunda ikna etmek için birlikte çalışmalı" ifadelerini kullandı.

Ankara'nın, askeri kabiliyetlerin artan bir şekilde kullanmasının endişe verici olduğunu söyleyen Pompeo, Türkiye'nin NATO'da kalıp kalmaması konusunda yorum yapmadı.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

osmanlı

tam tersi senin ve senin gibilerin çıkarlarına dokunduğu için pis fetö ve darbe seviciler pompeo musun nesin

Yozgatlı

Bas git pompurukmusun nezin natodan çıkarsak rusya iran türkiye çin pakistan azarbaycan,malezya kıbrıs afganistan natoya on basacak bi anti nato kurar b..u yersiniz

Hakan

Türkiye'ye de mi 'özgürlük' getirecekler yoksa Irak'a getirdikleri gibi? :)

Heh

Eğer batı Türkiye'ye sürekli saldırma, ve saldıran herkezi destekleme yolunda israrla devam ederse bunun sonucu Erdoğan'dan AKP'den bağımsız, Türkiye'nin batıya ve batı çıkarlarına karşı hareketlerin sürekli artması olacaktıri Türkiye'nin haklı olduğu alanlarda dahil yasadışı ve pişkinlikle Türkiye'ye saldırı yapılması artık tahamül edilebilecek birşey değildir ve Türklerle karşı savaş kazanabileceğini düşünenler bu düşüncelerini bir daha, mütevazı bir şekilde tekrar göz önünden geçirsinler.