DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Polislere VIP gözaltı

Usulsüz dinlemelerle ilgili polislerin hazırladığı VIP dinleme listeleri nedeniyle gözaltı yapıldığı belirtildi..

7 Yıl Önce
2015-05-12 05:48:31

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; Usulsüz dinlemelerle ilgili Adalet Bakanlığı müfettişleri, Ankara 11 ve 12'nci Ağır Ceza mahkemelerinin kararlarını incelemeye aldı. HSYK Başmüfettişi Ali Rıza Karakan, geçen yıl başlatılan telekulak soruşturmasında, 2007-2011 yılları arasında 48 kişinin sahte isimler üzerinden suç uydurularak dinlendiğini tespit etti.

Başmüfettiş Karakan, usulsüz dinleme yaptığını iddia ettiği 34 emniyet görevlisi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Başsavcılık tarafından soruşturmanın başına atanan Ankara Cumhuriyet Savcısı Alparslan Karabay, dün, suç tarihinde İstihbarat Daire Başkanlığı'nda görevli aralarında Ramazan Akyürek ve Ömer Altıparmak'ın da bulunduğu 34 şüpheli hakkında ‘suç işlemek için kurulan örgütü üye olma, belgede sahtecilik, özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal' iddiasıyla gözaltı kararı verdi. 16 ili kapsayan operasyonda, istihbarat müdürleri Coşkun Çakar ve İbrahim Tuka ile eski Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'inde aralarında bulunduğu 25 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden Ramazan Akyürek ve Yılmaz Angın'ın cezaevinde olduğu kaydedildi. 7 polis ise aranıyor.

VIP DİNLEME LİSTESİ

Soruşturma dosyasında çok sayıda ünlü isim müşteki olarak yer alıyor. Şüphelilerin eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ı 2009'da ‘Huvzullah Gültekin' sahte ismi ve terör şüphesiyle 3 ay dinledikleri kaydedildi.

Dosyadaki bilgilere göre, şüpheliler, Hürriyet Gazetesi Yazarı Ertuğrul Özkök'ü, ‘Nusret Balcı' sahte ismiyle ‘örgütlü bir yapı içerisinde hareket ederek uyuşturucu kaçakçılığı yaptıkları' gerekçesiyle Ankara 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 19 Ocak 2009 tarihinde 3 ay süreyle dinleme kararı aldı. Özkök hakkında dinleme talep formunda İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Recep Güven ismi ve imzasının bulunduğuna işaret edildi. Dinleme kararı talep formunda ‘Nusret Balcı'nın uluslararası uyuşturucu ticareti yapan kişilerle hareket ettiğinin anlatıldığı belirtildi. Özkök hakkında dinleme kararı almak için mahkemeye sunulan bilgi notunun ‘tarihsiz, isimsiz, aidiyet numarasız ve imzasız' olduğuna işaret edildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Alkol iyi geliyormuş... 16 milyon insan karantinaya alındı iyi gelse italyan lar ölmezdi coronadan

Yahu sen otur oturdugun yerde her bir olayda basini delik den gösteriyorsun.

Sen kimlerin teknolojisini çaldın.. soyle bakim

Neden döndün kalsaydin misafirlikte

M

Basbakanim, Allah içimi biliyor, ki aklimdan geçen tek sey su: Selahattin demirtas o kurdeleyi keske beraber kesseydik dediyse, beraber yapsaydik beraber ugrassaydik felan degil. onlar yapmis yapmasinada, keske kurdele kesilirken bende o karede olsaydimda seçim arifesi benimde elim biraz daha güçlü olsaydi. benide çalisiyor sanarlardi. yemin ederimki içinden geçen tek bu.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş