DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Polis alım yönetmeliği yayımlandı

Polis memuru alımında usül ve esasları belirleyen yönetmelik yayımlandı.

03.06.2015 12:28:56

Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına polis memuru ve komiser yardımcısı rütbelerine aday memur olarak atanacaklara uygulanacak sınav yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

USUL VE ESASLAR BELİRLENDİ

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan yönetmelikte, polis eğitim kurumlarında veya Emniyet Genel Müdürlüğü adına diğer yükseköğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerden öğrenim süresini başarıyla bitiren öğrencilere uygulanacak sınavlarla ilgili usul ve esaslar belirlendi. 

Yönetmelik, adayların polis memuru veya komiser yardımcısı olarak atanabilmeleri için yapılacak sınavla ilgili usul ve esasları kapsıyor. 

15 GÜN ÖNCE İNTERNET SİTESİNDE İLAN EDİLECEK

Sınav yerleri ve tarihleri, Polis Amirleri Eğitimi Merkezi, Polis Meslek Eğitim Merkezi, Polis Meslek Yüksekokulu ve Emniyet Genel Müdürlüğü adına diğer yükseköğretim kurumlarından mezun olan öğrenciler için ayrı ayrı Polis Akademisi Başkanlığınca belirlenecek ve sınav tarihinden en az 15 gün önce internet sitesinde ilan edilecek. 

Sınav, mezuniyeti müteakip en geç 1 ay içinde yapılacak. Sınavla ilgili komisyonların kurulması, görevlendirme ve çalışma esasları Polis Akademisi Başkanlığı onayı ile belirlenecek.

Yönetmelikte, komisyon üyelerinin vasıfları, soruları nasıl hazırlayacağı, sınavın şekli, sözlü sınav, sınavın sonucuna göre yapılacak atama hükümleriyle ilgili maddeler yer aldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Büşra Yener

Üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin büyükşehirlerde eğitime alınması ile ilgili bir değişiklik var mı ?

nur

Zaza azadi akif iftira atmayin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş