DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Pogba rekor kırabilir

Chelsea'nin Pogba'nın transferi için rekor bir teklifle İtalyan kulübünün kapısını çalabileceği bildirildi...

29.08.2015 20:24:27

İngiltere'de yayımlanan yüksek tirajlı gazetelerden Daily Express, "154 milyon sterline Pogba sizin" manşetli haberinde Chelsea'nin Paul Pogba transferini garantilemek için İngiliz transfer rekorunu kırması gerektiğini ileri sürdü. Paul Pogba'nın Chelsea'den 5 yıl için 82.5 milyon sterlinlik kontrat istediğine dikkat çeken İngiliz gazetesi, Chelsea kulübünün Fransız milli futbolcuyu alabilmek için ayrıca Juventus kulübüne 72 milyon sterlin bonservis parası ödemesi gerektiğini yazdı. 

Pogba, Barcelona'nın önümüzdeki yaz için teklif ettiği yılda 16.5 milyon sterlin veya haftada 318 bin sterlinlik teklifini tutmasını istiyor. Şu anda Chelsea'de en fazla para alan futbolcu olan Belçikalı Eden Hazard'ın aldığı haftalık 250 bin sterlin.

Daily Express'in haberine göre Pogba'yı almakta kararlı Chelsea'nin, geçen hafta yaptığı 54 milyon sterlinlik teklif geri çevrildi, fakat Chelsea, İngiliz transfer rekorunu kırmayı düşünüyor.

Paul Pogba'ya kafayı takan Jose Mourinho, "Umarım transfer sezonu kapanmadan istediğim bir futbolcuyu alırım. Çaresiz değiliz ama olursa iyi olur. Panik içinde değiliz transfer sezonunun bitmesine daha birkaç gün var. Pogba'yı alırsak alırız, alamazsak alamayız. Ama bir futbolcu daha takımda dengeyi sağlayacak" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş