DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

PKK'ya ait 2 uçaksavar mevzii imha edildi

TSK, Hakkari Yüksekova'da ait 2 uçaksavar mevziinin imha edildiğini bildirdi.

5 Yıl Önce
2017-03-26 17:40:03

TSK Hakkari Yüksekova'da düzenlenen hava hareketında PKK'ya ait 2 doçka uçaksavar silah mevzi imha edildiğini bildirdi.

HAKKARİ'DE 19 PKK'LI

Bugün yapılan operasyonlarda, Hakkari'de düzenlenen operasyonlarında 19 PKK'lının etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklama şöyle:

"25 Mart 2017 tarihinde gün boyunca Hakkâri/Yüksekova'da iki kez icra edilen hava destekli operasyonlarda, üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu 19 terörist etkisiz hale getirilmiş, iki Doçka uçaksavar silahı ele geçirilmiştir.

Bingöl/Kiğı'de güvenlik güçlerince icra edilen operasyonda tespit edilen bir sığınak içerisinde, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 15 kg Amonyum Nitrat, 200 m kablo, 50 adet pil, iki akü, dokuz mutfak tüpü ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

24 Mart 2017 tarihinde 14.56-19.54 saatleri arasında Irak'ın kuzeyi Metina, Zap, Avaşin, Basyan, Kandil ve Hakurk bölgesine icra edilen hava harekatları sonucunda elde edilen son tespitlere göre 8 BTÖ mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir."

TUNCELİ'DE 14 PKK'LI

Tunceli'de PKK'ya yönelik başlatılan hava destekli operasyonda bir asker yaralandı. Kent merkezine bağlı Kutuderesi bölgesinde, güvenlik güçlerince, sabah saatlerinde PKK mensuplarına yönelik operasyon başlatıldı.

Operasyon kapsamındaki arama tarama faaliyeti sırasında güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında sıcak temas sağlandı. PKK'lılarca açılan ilk ateşte yaralanan bir asker, askeri helikopter ile Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı.

"Kobra" tipi helikopterlerin de PKK'lıların bulunabileceği alanlar ile kaçış güzergahlarını ateş altına aldığı operasyon, havadan ve karadan sürdürülüyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş