DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

PKK'dan Efkan Ala iddiası!

KCK Yürütme Konseyi üyelerinden Mustafa Karasu, Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala hakkında çok çarpıcı bir iddiada bulundu...

5 Yıl Önce
2016-12-07 23:10:32

PKK'nın yurtdışındaki yayın organı Yeni Özgür Politika'ya yazan örgütün Kandil'deki liderlerinden Mustafa Karasu, Efkan Ala'ya ilişkin çarpıcı bir iddiada bulundu.

Ajansların aktardığı bilgide; Türkiye'de 6-7 Ekim 2014 tarihindeki Kobani (Ayn El Arap) eylemlerine dikkat çeken Mustafa Karasu, eylemlerin bitirilmesi için AKP'nin kendilerinden yardım istediğini öne sürdü. Karasu, dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kime başvurulduğunu ve nasıl yanıtlar aldığını bildiğini iddia etti.

Karasu'nun yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Protestolar büyüyüp yayılınca AKP iktidarı hemen HDP milletvekilleri üzerinden Kandil'e başvurmuş, bu olayların durdurulmasını istemiştir. Hem de yalvarırcasına! Efkan Ala bu süreçte kime başvurulduğunu ve nasıl cevaplar verildiğini bilir. Hem Kürt Halk Önderi hem de KCK yönetimi devreye girerek olayların daha fazla büyümesinin önüne geçmiştir. Böylece AKP iktidarı derin bir nefes almıştır. Bu süreçte aracı olanlar da İdris Baluken başta olmak üzere İmralı'ya giden heyet ve HDP yönetimidir. Aracılık yapılmasını isteyen de AKP iktidarıdır. Herhalde en fazla da Erdoğan istemiştir.”

-

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (6)

ahmet

memleket daha fazla zarar görmesin diye görüşmüşler, ne var bunda. yakıp-yıkmaya devam edin mi deseydi.. gayet normal bi şekilde barış yolunu bulmaya çalışmışlar, ama malesef pkk nın ipini tutan alçaklar süreci bozdu. şimdi devletin ciddiyetini, halkın bunların yalanını görüp desteğini çektiği için ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar.. devlet görevlileri halkın yararına işlerini yapmış, muhatapları şerefsiz çıkmış devlet de haddini bildiriyor. artık kurtuluşları yok inşaallah..

Kamil kolla

Yalan. !!!!?

Cevdet

'Çözüm süreci' Kürtlerin uluslararası destek bulmasını ve birlik olup statü kazanmasını engellemek için imralıda tutsak olan Apo yu 15 senedir Kürtlere ve pkk ye karşı şantaj olarak kullanan türk devleti bu son hamle ile pkk yi tasfiye etme süreciydi. Pkk son anda bu şantaj ve tuzaktan kurtulup silah bırakma ve geri çekilmeyi durdurdu. Apo 15 senedir devletin kulu olmuş Kürtlere ve pkk ye ihanet ediyor. Türklere asla güvenilmez. Kürtlere en büyük düşmanlığı yapan da türk devleti ve türklerdir

hakan aydın

Fasık tan ,teröristten ,size göre hdp li müslüman dan haber getirmeye devam....

tokuz

geçin bu işleri. bu palavralara karnımız tok. 2 sene geçmiş yeni mi geldi açıklama.devlet sorunu barış yolu ile çözmeyi denedi pkk sabote etti cezasınıda çekecekler.bu tür doğruluğu şüpheli ve yersiz açıklamalar devletin kararlığını değiştirmez.

semih

demek halka gaz vermek milliyetçi duygularını okşamak için başka perde gerisinde başka başka işler yapıyor bu politikacı esnafı....

Görüş Bildir Bizimle Paylaş