'Pişmaniye kırmızı çizgimizdir, başkenti de İzmit’tir'

İzmit Belediyesi, TRT Belgesel’in Malatya’da pişmaniye üretimi ile ilgili sosyal medya paylaşımı üzerine esprili bir gönderme yaptı

24.01.2021 17:18:01

İzmit Belediyesi, TRT Belgesel'in Malatya'da pişmaniye yapımıyla ilgili sosyal medya paylaşımına esprili bir paylaşımla cevap verdi.

554372

TRT Belgesel, pişmaniye ile ilgili sosyal medyadan hesabından, "Malatya'da, geleneksel yöntemlerle 'pişmaniye' hazırlanıyor. Temel olarak şerbetin macun kıvamına getirilmesi ve şeker halkasının koparılmadan kavrulmuş unun içinde bükülmesiyle yapılan lezzet, soğuk kış gecelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor" yazılı bir paylaşım yaptı.

aw224411_01

“Pişmaniye kırmızı çizgimizdir, başkenti de İzmit'tir”

Bu paylaşım üzerine İzmit Belediyesi de yaptığı esprili gönderme ile pişmaniyenin ana vatanının İzmit olduğunu hatırlattı. Kemal Sunal'ın 'Sahte Kabadayı' filminde İzmit'te çekilen pişmaniye sahnesindeki görüntülerle TRT'ye mesaj gönderen İzmit Belediyesi, "Pişmaniye kırmızı çizgimizdir, başkenti de İzmit'tir. Malatya'da kayısı yiyebilir, pandemi bittiğinde de İzmit Belediyesi 12. Pişmaniye Festivaline gelebilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)