DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Pınar Karşıyaka şampiyonluğunu kutluyor

Pınar Karşıyaka şampiyonluğunu kutluyor

23.06.2015 00:00:47
Pınar Karşıyaka'nın 28 yıl sonra Türkiye Basketbol Ligi'nde şampiyon olması dolayısıyla İzmir Hilton Otel'de kutlama ve iftar yemeği düzenlendi.

İftar yemeğine, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Ferhan Yaşar ile İdil Yiğitbaşı, Pınar Karşıyaka Kulübü yöneticileri, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Ali Erten, Pınar Karşıkaya Başantrenörü Ufuk Sarıca ve yeşil-kırmızılı basketbolcular katıldı.

Her zaman Karşıyaka'nın arkasında olduklarını belirten Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Karşıyaka'da basketbolun damarlara işlendiğini ve kolay kolay da bunu bırakmayacağına vurgu yaptı.

Başarılı olmaya mecbur olduklarına ve bunu bir başlangıç saydıklarına dikkati çeken Yaşar, Pınar Karşıyaka'nın her gönüle girdiğini, iş adamlarının bile bu başarıdan etkilendiğini belirtti.

- "İstanbul takımlarını ezip geçeceğiz"

Basketbolun disiplin işi olduğunu kaydeden Yaşar, "Pınar Karşıyaka inşallah THY Avrupa Ligi'ne de gidecek, Avrupa'da da aynı şekilde gönüllere girecektir. Basketbol disiplin işidir. Basketbol zordur, emek işidir ama her şeyden önce bir takım oyunudur. Takım çok önemli. Biz hakikaten güzel bir takım kurduk ve takım oyunuyla başarılı olduk. İnşallah gelecek sezon da başarılı olacağız. Büyük bütçelere sahip İstanbul takımlarını ezip geçeceğiz. Bundan eminim" şeklinde konuştu.

THY Avrupa Ligi'nin kendileri için yeni bir sayfa olacağını kaydeden Yaşar, Pınar Karşıyaka'nın bunu hak ettiğini, Avrupa'da da başarılı olacağına inandığını dile getirdi.

- Erten: "Bu gerçekten bir devrimdi"

Ali Erten ise basketbol takımına verdiği destekten dolayı Yaşar Holding'e teşekkür ederken, holdingle olan bağın maddi bir ilişkinin ötesinde bir gönül bağı olduğunu söyledi.

Pınar Karşıyaka'nın bu seneki başarısının tesadüf olmadığını dile getiren Erten, şampiyonluğun üst üste konmuş, her sene katlanmış, bilinçli ve bilimsel bir çalışmanın ürünü olduğunun altını çizdi.

Taraftarın bu başarıda çok büyük bir katkısının olduğunu kaydeden Erten, "Sahada oyuncularımız aslan gibi, olağanüstü bir performans gösterdi. Bir nevi devlerle mücadele ettiler. Anadolu devrimi gerçekleştirdiler. Bu kupa en son 16 yıl önce İstanbul dışına çıktı. 16 yıl sonra ilk defa yine İstanbul dışında bu kez İzmir'de ve Karşıyaka'mızda. Bu gerçekten bir devrimdi. Türkiye'nin her yerinden inanılmaz telefonlar aldık. Bize olan sempatinin katlandığını görüyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Yaşar Holding ve Pınar Karşıyakalı yöneticiler ile basketbolcular şampiyonluk pastasını keserken, oyuncular da imzaladıkları basketbol toplarını yöneticilere hediye etti. Daha sonra şampiyonluk kupasıyla toplu fotoğraf çektirildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hamdi

şuna bak irana laf atıyorlar iran kadar adam olun mert olun once teröre destek verende terörün içinde bulunanda kim ve kimler goruyoruz

Görüş Bildir Bizimle Paylaş