DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Phantom Hobi Türkiye Geleneksel Festivali' yapıldı

'Phantom Hobi Türkiye Geleneksel Festivali' yapıldı

7 Yıl Önce
2015-05-31 17:57:27
"Phantom Hobi Türkiye Geleneksel Festivali" Büyükçekmece'de gerçekleştirildi.

Flying Turks sosyal medya grubunun düzenlediği, uzaktan kumandalı ve çoklu pervaneli araç uçuran ya da uçuracak kişileri bilinçlendirmeye yönelik programda, Kutay Özkeskin eğitim verdi.

Özkeskin, multikopter kullanımının arttığını ancak Türkiye'de bu eğitimin verildiği bir kurumun olmadığını söyledi.

İsteklilerin, yurt dışındaki kullanıcılarla irtibata geçerek, kendi imkanlarıyla ya da gönüllülerin yardımıyla bu araçları kullanmayı öğrendiğini aktaran Özkeskin, şöyle devam etti:

"Bu teknoloji 2011 yılından önce yoktu. İlk olarak Japonya'da başlayan ve bu uçakların fiziksel olarak uçması kabul edilmeyen bir teknolojiydi. Şimdi kullandığımız teknoloji tamamen bizlere yazılımla uçmayı sağlıyor. Multikopter dediğimiz, çoklu pervaneli hava araçları daha önceden helikopterle yapılan hava çekimlerinin daha ucuza ve daha kolay yapılmasını da sağlıyor. Böylelikle aynı işlemi insansız ve daha risksiz şekilde gerçekleştirebiliyoruz."

Özkeskin, havacılık işinin belli kurallar çerçevesinde yapılması gerektiğine dikkati çekti.

Eğitimi hiçbir karşılık beklemeden organize ettiklerini aktaran Özkeskin, "Kullanıcıları, havacılık konusunda yanlış bildiklerinin üzerini çizerek doğru bilgilendirmeyi amaçlıyoruz' diye konuştu.

Etkinlikte ayrıca serbest araç uçuşu yapıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

saban ali yalcın

Ramazan olmuş yarısı devletin diyanet işleri başkanlığı var Rasathanesi var. ölçüp biçiyorlar. Bu kadar bilginiz var yaygara yapıp fitne çıkartıp. kafa karıştırmaya ne gerek var. iyi bir Alim olsaydınız bilginizi Diyanetle paylaşıp fikrinizi söylerdiniz. Fetfa makamını size kim verdi. madem fazla saat oruç tutuluyor. sizin vakfınız dediginiz kadar tutun. biz oruçumuzdan memnunuz az olması yeterki fazla olsun.Fitne çıkartıp kafa karıştırmayın.sizin hükmünüz kendi cematinize söker.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş