DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Peşmerge, PKK'nın Sincar'dan çekilmesini istedi!

Türkiye'nin Sincar (Şengal) bombardımanı sebebiyle yaralanan ve hayatını kaybeden Peşmergeler oldu. Bunun üzerine açıklama yapan IKBY yönetimine bağlı Peşmerge Bakanlığı, PKK'ya 'Sorunun sebebi sizsiniz, Şengal'den çekilin!' çağrısı yaptı.

5 Yıl Önce
2017-04-25 14:55:35

TIMETURK | HABER MERKEZİ

Peşmerge Bakanlığı, Türkiye'nin Şengal'deki bombardımanına ilişkin açıklama yaptı. Bu açıklamada PKK'ya yaşananların sebebi olduğu söylendi ve çekilme çağrısı yapıldı.

İşte o açıklama:

“25 Nisan'da saat 02.00 sıralarında Şengal Dağı ve çevresinde Türkiye'ye ait savaş uçakları tarafından düzenlenen bombardıman sonucu 5 peşmerge şehit düştü, 9 peşmerge de yaralandı. Peşmergelerin şehit düşmesi ve yaralanması büyük üzüntü kaynağıdır. Peşmergenin Türkiye uçakları tarafından bombalanması kabul edilemez. Bu sorunların tamamen, PKK'nin bölgede bulunmasından kaynaklandığını belirtmek gerekir. Onların orada bulunması, bölge halkı ve Kürdistan Bölgesi için baş ağrıtmaktadır. Herkes tarafından defalarca Şengal Dağı'nı boşaltılmaları talep edildiği halde PKK kimseyi dinlememiştir. Buradan bir kez daha PKK güçlerinin sorunların daha da derinleşip istikrarsızlığa sebebiyet vermemelerini, bölge halkının dönmesine izin vermelerini, Şengal Dağı ve bölgeden çekilmelerini talep ediyoruz.”

BARZANİ'NİN YARDIMCISI DA KONUŞTU

Mesud Barzani'nin baş yardımcısı Hemin Hawrami de "Bu olaya PKK sebep olmuştur. PKK Sincar'dan çekilmeli" dedi.

Musul Meclisi Başkanı Beşar Kiki de "PKK'ya defalarca bölgeyi terk etmesini istedik  bizi dinlemediler. Orada gerginlik çıkacağını öngörüyorduk. Aslında bu da PKK'nin olayların bu raddeye ulaşmasını istediği anlamına geliyor. PKK bölgede çatışmaların sona ermesini istemiyor" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

aaaa

pemerge kim peşmerge olmasın

Görüş Bildir Bizimle Paylaş