SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
Perinçek'in Aydınlık'ı CHP kongresini yorumladı: Hizmet değil rant kavgası!

Perinçek'in Aydınlık'ı CHP kongresini yorumladı: Hizmet değil rant kavgası!

'Bu görüntüler hiçde CHP'nin yabancı olduğu görüntüler değil. Ortada bir hizmet kavgası değil rant kavgası var. Zira CHP'nin belediye kazanamayıp vekil çıkaramadığı il ve ilçelerde böyle kavgalara tanık olamazsınız.'

Perinçek'in Aydınlık'ı CHP kongresini yorumladı: Hizmet değil rant kavgası!
13.01.2018 23:41:26

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Kongresi olaylı ve yumrukların havada uçuştuğu görüntülerle hafızalara kazınırken, kongre hakkında dikkat çekici bir yazı Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e yakınlığıyla bilinen Aydınlık Gazetesi'nde yayımlandı. Murat Şimşek imzalı yazıda "Bu görüntüler hiçde CHP'nin yabancı olduğu görüntüler değil. Ortada bir hizmet kavgası değil rant kavgası var. Zira CHP'nin belediye kazanamayıp vekil çıkaramadığı il ve ilçelerde böyle kavgalara tanık olamazsınız." denildi.

Şimşek'in sol kesim gözüyle CHP İstanbul il kongresini değerlendirdiği yazısını yorumsuz bir şekilde yayınlıyoruz.

"CHP'lilerin büyük çaresizliği: İşte CHP'nin İstanbul İl Başkanı adayları" başlıklı yazı:

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul 36. Olağan İl Kongresi devam ediyor. Bostancı Gösteri Merkezi'nde yapılan kongrede, 654 il delegesi oy kullanarak İstanbul İl Başkanı'nı seçecek. CHP'nin İstanbul İl Başkanlığı için iki isim yarışıyor; Cemal Canpolat ve Canan Kaftancıoğlu.

İl Kurultayı gergin başladı, İl Başkan yardımcısı konuşma yaparken bir grup üzerine yürüdü. Aslında bu görüntüler hiçde CHP'nin yabancı olduğu görüntüler değil. Ortada bir hizmet kavgası değil rant kavgası var. Zira CHP'nin belediye kazanamayıp vekil çıkaramadığı il ve ilçelerde böyle kavgalara tanık olamazsınız.

CHP'NİN İSTANBUL İL KONGRESİNDE DE GERGİNLİK

Aslında bu kurultayın kavgası çok önceden başladı. Cemal Canpolat ile Kadıköy, Ümraniye ve Bahçelievler ilçe başkanları arasında yaşanan liste gerginliği nedeniyle Genel Merkez talimatıyla ilçe kongreleri ve İstanbul İl Kongresi süreci durdurulmuştu.

Daha önce "CHP sosyal demokrasinin önündeki en büyük engeldir, kapatılmalıdır" dedikten sonra vekillik ve il başkanlığı yapan Oğuz Kaan Salıcı'nın Zeynep Altıok'la birlikte CHP'ye bulaştırdığı Canan Kaftancıoğlu'nun Kılıçdaroğlu'nun desteğini aldığı iddia ediliyor. Bu iddianın sahibi internet sitesi üzerinden CHP dekikodularını haberleştirerek "parlayan" ve sonrasında CHP'den vekil seçilen Barış Yarkadaş. Buna karşın Kılıçdaroğlu tarafsız olduğunu iddia ediyor.

AÇILIM SAVUNUCUSU CANPOLAT

Aslında taraf olmaya da çok lüzum yok. Çünkü iki adayın birbirinden farkı yok. Önce mevcut İl Başkanı Cemal Canpolat'tan başlayalım. Daha dün yaptığı açıklamada, OHAL'in kaldırılmasını talep ederken, gerekirse HDP ile beraber mücadele etmekten bahsediyordu.

Canpolat, HDP ile mücadeleden neyi kastediyor bilmiyoruz ancak yakın zamanda gördük ki HDP'liler "mücadeleden" çukur kazıp pusu kurmayı, ya da belediye otobüslerine molotof kokteyli atmayı anlıyor. Unutmadık Küçükçekmece'de bindiği otobüse molotof atılması sonrası alevler içinde kalan ve 29 gün komada kaldıktan sonra can veren 17 yaşındaki Serap Eser'i.

CHP OHAL KALKMAZSA HDP İLE DİRENECEK

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, “TR 705” kod adlı Sezgin Tanrıkulu'na yakın isimlerden. İl Başkanlığı döneminde HDP'ye ve HDP'nin içinde bulunduğu bazı platformlara CHP'yi dahil etti.

Kılıçdaroğlu'nun "Adalet Yürüyüşü" ile gaza gelen PKK/HDP'lilerin İstanbul Yoğurtçu Parkı'nda başlattıkları “Adalet Nöbeti”ni Canpolat ve Tanrıkulu beraber ziyaret etmişti. Canpolat, "Barış ve dayanışma için çözüm sürecine girmemiz gerekiyor" diyerek yeni "açılım" çağrısı yapmıştı.

Canpolat, konuşmasını bitirdikten sonra HDP'li vekillerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun selamlarını iletmil ve "Genel başkanımız, bu eylemle ilgili her türlü dayanışma içinde olacağımızı bildirmemi istedi" demişti.

CHP, HDP'YE ÇİÇEKLERLE GİTTİ YENİDEN ÇÖZÜM SÜRECİ İSTEDİ

20 Kasım 2016'da HDP'nin göbeğinde yer aldığı Birleşik Haziran Hareketi'nin (BHH) organize ettiği “Teslim olmayacağız” mitingine Canpolat Başkanlığı'ndaki CHP İstanbul İl Başkanlığı önce katılma kararı almış, tepkiler üzerine geri adım atmışlardı. “Kürdistan faşizme mezar olacak” sloganlarının atıldığı mitinge ilişkin Canpolat, "Parti üst yönetimi olarak biz katılmıyoruz, ama katılacak üyelerimiz olabilir, bu da doğaldır" demişti.

SOYADI SAYESİNDE YÜKSELEN HDP AŞIĞI KAFTANCIOĞLU

Buraya kadar Canpolat'ı eleştirdik. Peki ya Canpolat'ın karşısına çıkan isme ne demeli. Yukarında yer alan "Emek ve Demokrasi Güçleri" adı altında CHP ve HDP'yi yanyana getirmeye çalışan BHH'nin o eylemi duyururken sözcülüğünü kim yapıyordu dersimiz; Canan Kaftancıoğlu. CHP'yi yerden yere vuran bu isimler "10 Aralık Hareketi" adı altında ortaya çıktılar daha sonra CHP'nin hücrelerine sızdılar. PKK savunuculuğunu da "Ermeni soykırımı" yalanı savunuculuğunu da CHP'ye zehir gibi enjekte ettiler.

HDP VE CHP KOL KOLA MİTİNG DÜZENLEYECEK

Canan Kaftancıoğlu, 12 Eylül döneminde karanlık bir cinayete kurban giden araştırmacı, yazar ve radyo programcısı Ümit Kaftancıoğlu'nun gelini. Oğuz Kaan Salıcı'nın CHP'ye miras bıraktığı isimlerden.

Canan Kaftancıoğlu, “Mustafa Kemal'in askerleriyiz” sloganını “birey olmanın önüne geçen” bir ifade olduğu gerekçesiyle doğru bulmuyor.

Mehmet Bekaroğlu'nu kadın kotasından yönetime alan Kılıçdaroğlu'na çıtı çıkmayan Kaftancıoğlu, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganını "militer" buluyor.

Canan Kaftancıoğlu'nun vukaatları saymakla bitmez. Mesela yıllarca CHP'nin Genel Başkanlığı'nı yapan Deniz Baykal'a yönelik adi bir kaset komplosunu nasıl yorumluyor:

Canan kaftancıoğlu'nun PKK'nın HDP'den önceki partisi BDP hakkındaki görüşleri Canpolat'ı bile aratıyor:

Canan Kaftancıoğlu'nu iyice tanımak için o silmeden birkaç tweet'ine daha göz atalım:


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR