DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,7390 ₺

EURO

16,6539 ₺

ALTIN

927,91 ₺

BİST

2.407,15 ₺

Perinçek: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı uyardık

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, 'çözüm süreci' konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı uyardıklarını belirtti...

6 Yıl Önce
2016-06-13 02:37:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde tarihi bir adımla başlatılan 'çözüm süreci' için konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Terörle, anlaşma yapamazsınız. Silahsız mücadele edemezsiniz. Onlara, onların anlayacağı dilden cevap vermek zorundasınız. Şimdi, dediğimiz yere gelindi" dedi.

Ajanslarda yer alan habere göre; Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, açılım sürecinde dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı uyardıklarını belirterek, "Ülkeyi bölersiniz demiştik. Gelinen nokta haklı olduğumuzu gösteriyor. Vatan bütünlüğü tehlikede" dedi.

Vatan Partisi Denizli il kongresinde konuşan Doğu Perinçek, terörle anlaşma yapılamayacağını, onlara anlayacakları dilden cevap verilmesi gerektiğini söyledi. Perinçek, şöyle dedi:

"Terörle, anlaşma yapamazsınız. Silahsız mücadele edemezsiniz. Onlara, onların anlayacağı dilden cevap vermek zorundasınız. Şimdi, dediğimiz yere gelindi. Şimdi asker ve polis silahla terör örgütleriyle mücadele ediyorsa, bu ne kadar haklı olduğumuzun göstergesidir. 40 yıldan beri Fethullah Gülen Terör Örgütü'ne karşı da uyarılarda bulunduk. ABD ile işbirliği içerisinde hareket eden Fethullah Gülen Örgütü'nün terör örgütü olduğunu söyledik. Bugün emniyet içerisinde, savcılar arasındaki Fethullah Gülen Terör Örgütü üyeleri temizleniyorsa, bu da bizim Vatan Partisi'nin başarısıdır."

Kongrede mevcut il başkanı İbrahim Kasapoğlu, tek aday olarak girdiği seçimde, güven tazeledi.

.

YORUMLAR (5)

M

Simdi tamda senin dedigin yere gelindi demi apoya çiçekler uzatan adam.

ali

mesele budur. ve sistem bir partiyi daha kendine kul yaptı, hiç bir partili bu zamana yayılan değişimi görmek istemedi.

muhammed

Bana erdoğan la perinçek aynı çizgideler denilseydi asla inanmazdım,ama perinçek yerinde duruyor çizgisinden sapan ve perinçekin safına geçen,perinçeke el pençe duran erdoğan oldu maalesef...

f.saban

Ne günlere kaldık,özel ziyaretlerde terörist başına sarılarak,samimi pozla karanfil vererek mi bu iş çözülürdü ne güzel değil mi, Eşkıyaya bizimkilerde kuşun yerine karanfil atasalardı, ne güzel olurdu değil mi.../

i.d

Toplumdaki karşılığı yüzde binlerin altında olan bir adamın,doğrudur dediği şey,sistemin eski karakterine dönmesinden başka bir şey değildir.İLGİNÇ olan AKPARTİ VE C.BAKANININ bu çizgiye nasıl geldiğidir.Bu çizgi kesinlikle hayra alamet değildir ve sonunda AKPARTI nin başını yiyecektir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş