DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,5656 ₺

EURO

18,2584 ₺

ALTIN

994,58 ₺

BİST

3.210,02 ₺

Pentagon'dan hava üssü açıklaması

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Washington'un Suriye topraklarında havaalanı inşa ettiği yönündeki haberleri yalanladı.

7 Yıl Önce
2016-03-08 12:32:44

Ajanslarda yer aln habere göre: ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Washington'un Suriye topraklarında iki yeni havaalanı inşa ettiği veya mevcut havaalanlarını genişlettiği yolundaki iddiaları reddetti.

ABD Pentagon Sözcüsü Jeff Davis, yaptığı basın toplantısında “Suriye'de herhangi bir hava üssü inşa etmiyoruz veya işletmiyoruz" dedi . ABD'nin bölgede özel kuvvetlerinin bulunduğunu belirten Davis, “Bunlara ikmal yapıldığı ve bu ikmalin bazı vasıtalarla bu kuvvetlere ulaştırıldığı doğrudur, ancak bu vasıtaların ne olduğunu söyleyemem" diye konuştu.

Erbil'den yayın yapan BasNews adlı haber sitesi dün, ABD'nin Cezire ve Kobani'de iki askeri havaalanı inşa ettiğini iddia etmişti.
Haberini Demokratik Suriye Güçleri'nden üst düzey bir yetkilinin açıklamalarına dayandırdıran site, ABD'nin Rojava'da iki askeri havaalanının inşasına başladığını ileri sürmüştü.

Habere göre, havaalanlarından birinin Cezire kantonundaki Rimelan'da inşa edildiğini belirten yetkili, “Rimelan'daki havaalanının inşaatı tamamlanmak üzere. Sadece teknik bazı eksikliklerin giderilmesi için uzman askeri bir ekibin çalışması devam ediyor" ifadelerini kullanmıştı.

Diğer havaalanının ise Kobani'nin güney doğusundaki Xirap Eşk (Harab İşk) köyünde inşa edildiğini kaydeden yetkili, “Havaalanı için 10 hektarlık arazi kullanıldı" demişti.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş