SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Payitaht'tan Hanedan üyelerine rol daveti

Payitaht Abdülhamid dizisinin başrol oyuncuları Bülent İnal ve Özlem Conker, hanedan üyeleriyle kamera karşısına geçmek istediklerini söyledi.

Payitaht'tan Hanedan üyelerine rol daveti
13.2.2018 08:31:37

Osmanlı İmparatorluğu'nun 34'üncü padişahı olan, 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalan Sultan 2. Abdülhamid'in hayatının anlatıldığı ‘Payitaht Abdülhamid' dizisinin yönetmeni ve başrol oyuncuları, çekimlerin gerçekleştiği Kocaeli SEKA Film Platosu'nda özel açıklamalarda bulundu. TRT 1 ekranlarında cuma akşamları izleyiciyle buluşan ve reytinglerde üst sıralarda yer alan dizide Abdülhamid Han'a hayat veren ünlü oyuncu Bülent İnal “100. ölüm yıl dönümü münasebetiyle Abdülhamid'e Allah'tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun. Televizyonda bir mücadele adamını seyrettiriyoruz” dedi. Geçen hafta düzenlenen yemekte, Sultan Abdülhamid'in torunlarıyla bir araya geldiklerini dile getiren ünlü oyuncu, onlarla kamera karşısına geçmenin de keyifli olacağını vurguladı. İnal “Uzun süredir dizide oynuyoruz ve dizinin diğer karakterleriyle de özdeşleştik. Mesela Abdülkadir Efendi'nin torunu diyorlar, çok şaşırıyoruz. Onlarla aynı sahneyi paylaşmak isteriz ama onların heyecanı daha yüksek. Onlar da isterler mi, bunu hanedan üyelerine sormak lazım. Bence aynı sahneyi paylaşmak çok keyifli olur” ifadelerini kullandı. Dizide Abdülhamid Han'ın eşi “Bidar Kadın Efendi”yi canlandıran oyuncu Özlem Conker de “Bir bölüm de olsa Abdülhamid'in torunlarıyla aynı dizide oynamak isterdim” dedi. Conker, özellikle hanımefendilerin diziye büyük katkıları olacağını belirterek, şöyle devam etti: “Onlarla oynamak çok enteresan olurdu. Gerçek hanedan üyelerinin rol aldığı bir dizi ya da film zannedersem olmadı. Kesinlikle oynamayı çok isterdim. Henüz tanışamadım ve tanışmayı çok arzuluyorum.”

YÖNETMEN: HEYECAN VERİCİ OLUR

Osmanlı hanedanı üyelerini dizide görmenin heyecan verici olacağını söyleyen dizinin yönetmeni Emre Konuk ise, Abdülhamid'in torunlarına şu sözlerle davette bulundu: Oyunculuk çok zor ama bizim için onları burada görmek heyecan verici olabilir. Onlar da bu yoğunluklarının içerisinde bize vakit ayırırlarsa mutlu oluruz. Gelseler ne güzel olur. Beraber güzel bir sahne çekeriz. Onlar geçmişi yâd etmiş olurlar. Biz de onları platomuzda ağırlarız.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR