DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Onun başarı hikayesi pazarda buzlu su satarak başladı

İş dünyasında başarılara imza atmanın yolunun çoğu kez uluslararası firmalarda görev almaktan geçtiği düşünülür. Liderlik vasfını kazanmanın eğitimle mümkün olduğu kanısı ağır bassa da, şu anda dünyaca tanınmış markaları yönetenlerin birçoğunun bu özelliklerinin çocukluk yıllarına dayandığını görürüz. Şu anda Media Markt Türkiye Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (COO) olan Hulusi Acar da, görev aldığı her şirkette ard arda gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarının temelinde girişimci ruhunun yansımalarını görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde liderlik odaklı özel bir ödül alan Hulusi Acar’ın başarılarını mercek altına alan gazeteci Necla Dalan, dikkat çekici tespitlerde bulundu.

1 Ay Önce
2021-10-27 12:19:21

Satış ekosisteminin gelişimine katkı sağlayan liderlerin başarılarını görünür kılmak ve sürdürülebilir olması için cesaretlendirmek amacıyla düzenlenen Leadership in Sales Awards ödüllerinin perakende kategorisinde ödül alan Hulusi Acar, mutluluğunu “Her şey, 6-7 yaşlarında, Erenköy'de, evin önünde kurulan perşembe pazarında su satarak başladı...” diyerek espirili bir dille paylaştıktan sonra Necla Dalan'a gençlere rehber olacak önemli mesajlar verdi. paylaştı.

Pazarda içine buz doldurduğu bidonda sattığı suyla kariyerine başladığını söyleyen Acar'ın bu girişimci yapısı okul yıllarında da devam etmiş. Erenköy İlkokulu ve Galatasaray Lisesi'nde okurken kendi deyimiyle ağzı iyi laf yaptığı için öğretmenlerle o konuşur, sınav erteletme işini o üstlenirmiş. Okul hayatı boyunca bu özelliği sayesinde sınıf başkanı olmuş ve lakabı Başkan olarak kalmış. Acar hem lisede hem askerlikte kantin işine el atarak satış kariyerini perçinlemiş. İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Hulusi Acar, profesyonel iş hayatına THY ve Koçtaş'ta çalışarak başladı. Ardından Turkcell'e geçti. Turkcell'de Satış Yöneticiliği'nden başlayıp Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı'na kadar yükseldi. Turkcell'den sonra iki yıl Doğtaş Kelebek Genel Müdürlüğü'nü yaptı. 2018'den bu yana da MediaMarkt Türkiye'nin yönetim ekibinde…

Satış yeteneğini babasından aldı

Babasının kendi işini yaptığını anlatan Hulusi Acar, “Satış konusunda ondan çok şeyin bana geçtiğini düşünüyorum. Ben her zaman insanın öz farkındalığını ne kadar erken keşfederse başarıyı yakalayacağına inanıyorum. Her zaman zayıf yönlere odaklanmak yerine güçlü olan yönlerin üzerine gidilmesi gerektiğini söylüyorum” diyor.

Teknoloji sektörü çok dinamik

Teknoloji dünyasını çok sevdiğini kaydeden Acar, “Turkcell'den sonra Doğtaş Kelebek markalarını yeniden yapılandırdık. Keyifli bir süreçti ama mobilya teknolojiye göre bana biraz daha durağan geldi. Ben teknolojiyi, sektörün dinamizmini seviyorum” diyerek işine olan tutkusunu dile getiriyor.

Türkiye 13 ülke içinde en hızlı büyüyen pazar

Hulusi Acar, MediaMarkt Türkiye'nin grubun faaliyet gösterdiği 13 ülke içinde en hızlı büyüyen ülke olduğunu söyledi. MediaMarktSaturn Perakende Grubu Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (COO) ve MediaMarkt Türkiye CEO'su Yenal Gökyıldırım başkanlığında çok iyi bir takım olduklarını kaydeden Acar, şöyle devam etti: “Türkiye grubun faaliyet gösterdiği 13 ülke içinde en hızlı büyüyen ülke. Son 3 senede 30'dan fazla mağaza açtık. Hem hızlı büyüme oranları hem karlılık hem de müşteri memnuniyetinde rüzgarı arkamıza aldık. En son İzmir İstinyePark'ta 86'ncı mağazamızı açtık. 87'nci mağazamızı Bursa'da bu hafta açacağız.”

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş