DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Paris'te İstanbul bayramı

Paris'te İstanbul bayramı

30.05.2015 19:17:26
Fransa'nın başkenti Paris'te Türk iş yerlerinin yoğun olarak bulunduğu "Faubourg St.Denis" sokağında geleneksel "la petite Istanbul en fete" Küçük İstanbul Bayramı etkinliği düzenlendi.

Türk göçmen derneği L'ACORT ve Paris'in 10. bölge belediyesi tarafından bu yıl 6. düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Sahneye çıkan müzik grupları, Türk, Yunan, Ermeni, Fransız ve Afrika müziğinden örnekler sunarken, etkinliğe katılanlar toplu halde dans edip, söylenen şarkılarda tempo tuttu.

El sanatları eserlerinin de sergilendiği etkinlikte Türk mutfağından yemekler, yeni çıkan Türkçe kitaplar ve Türkiye ilgi ilgili Fransızca eserler de sunuldu.

L'ACORT temsilcisi Ümit Metin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, amaçlarının bu tür etkinliklerle Anadolu kültürünü bir ölçüde Paris'e taşımak ve başkentte yaşayan dünyanın dört bir yanından gelmiş göçmenlerle de işbirliği ve dayanışmalarını artırmak olduğunu söyledi.

Faubourg St.Denis, Türk işverenlere ait lokanta, kasap, gıda pazarı, berber, kuyumcu ve butikleriyle Paris'in bilinen renkli bölgeleri arasında yer alıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Cemil AYDIN

Allaha iftira atmak işte tamda budur.ABD nin gazıyla bölgeyi kan gölüne çeviren İran çırpındıkça batıyor.Okadar masumun öldürülmesinidemi Allah ilham etti eyyy! velayet i deccal...Allaha bari iftira atmayın yahu edep yahu İran çırpındıkça batıyor sonu çok kötü olacak bu emperyalist fars faşisti İranın 5 e bölünecekler ben esas bu kendisine mehdi süsü veren bu velayeti deccalın nasıl can vereceğini merak ediyorum...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş