DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Paralel yapının' BDP taktiği

Birçok bölgede bağımsız aday açıklayan paralel yapı, 90'ar bin oy toplayarak Meclis'e girme telaşında.

02.06.2015 09:20:36

Yeni Şafak'ın haberine göre; Geçtiğimiz yılki seçimlerde potansiyel partileri destekleyerek umduğunu bulamayan 'paralel yapı', 7 Haziran için farklı bir taktikle sahnede. 'Paralel yapı', BDP'nin 2011 seçimlerinde yürüttüğü bağımsız aday taktiğini önümüzdeki seçimler için uygulamaya koydu. İddialara göre; cemaat Ankara'da 1.bölgeden 'paralel yapı' tutuklusu İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şubesi eski müdürü Nazmi Ardıç'ı ve Ankara 2.bölgeden Yurt Atayün'ü meclise taşıma telaşında. İstanbul'da ise eski İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer 1. Bölge'den, İstanbul Mali Şube eski Müdürü Yakub Saygılı 2. Bölge'den, Hakan Şükür de 3. Bölge'den aday gösterildi. 

Söz konusu adaylara verilecek oyların 90'ar bin paylaştırılması konusunda da 'paralel yapının' ev ve iş yeri toplantılarıyla planlama yaptığı iddia edildi. Türkiye gazetesinde yer alan habere göre, cemaate bağlılığı bilinen dernek, okul, iş yeri ve evlerde yapılan toplantılar aracılığıyla seçmenler ikna edilerek, bu iki adaya oylar eşit miktarda paylaştırılmaya çalışılıyor. Bu sayede cemaat, adaylarına dokunulmazlık kazandırarak cezaevinden çıkmalarını sağlayacak ve Meclis'e gönderecek. 2011 genel seçimlerinde bu taktiği BDP uygulamış ve 20'yi aşkın adayı TBMM'ye taşımıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ali21

İşid ve diğer tekfirci zihniyetin vahşetleri ortadayken neden tek bir eleştiri yok. Hadi Hizbullah ve İranı eleştirmen doğru. Ya peki neden diğer anarşist müslüman örgütleri kaleme almamışsın? Kudüs ümmetin tek kurtuluş davası. Kudüse sahiplenmeyen müslüman samimi olamaz. Kudüsü unutmaya matuf her girişim siyonist İsrailin güvenliğini sağlamaktan başka işe yaramaz. Hümeyniye duyduğunuz bu öfkenizin altında ümmetçi anlayışınızın olmadığını gösterir. Zalim Esedin çirkefliklerinden Humeyniyi sorumlu tutmanız tek kelimeyle basiretsizlik ve ümmetçi anlayışınızın yok olduğunu gösterir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş