'Paralel Yapı' soruşturması

'Paralel Yapı' soruşturması

28.05.2015 13:19:24
Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı Erkam Tufan Aytav, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'Paralel Yapı' iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 'şüpheli' sıfatıyla ifade verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fuzuli Aydoğdu tarafından 'Paralel Yapı' iddialarına ilişkin yürütülen genel soruşturma kapsamında ifade alma işlemleri sürüyor.

Bu kapsamda, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı Aytav, sabah avukatıyla Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.

Aytav, soruşturmayı yürüten Başsavcıvekili Aydoğdu'ya ifade verdi.

Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Aytav, savcılığa "şüpheli" sıfatıyla ifade verdiğini belirterek, soruşturmanın gizli olduğunu, bu nedenle içerik hakkında bilgi veremeyeceğini söyledi.

Aytav, 'Hüseyin Gülerce'nin gerek medyada yazdıkları ifadeler, itham ve iftiralara yönelik, bu itham ve iftiraların savcı beye de ifade edildiğini öğrendim. Bu itham ve iftiralarla alakalı soruşturma dosyasına girmişiz. Dolayısıyla bu ithamlarla alakalı 'bu şeyleri dediniz-demediniz' noktasında sorulara muhatap olduk' dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, bazı isimlerin şikayetleri üzerine açılan genel soruşturma kapsamında, yazar Latif Erdoğan ve gazeteci Hüseyin Gülerce'nin "tanık" sıfatıyla ifadesi alınmıştı. Yine soruşturma kapsamında bazı isimler de "şüpheli" sıfatıyla ifade vermişti.

Soruşturma kapsamında bir süre önce Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil de ifadeye çağrılmıştı. Yeşil'in henüz ifade vermeye gelmediği belirtildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Zafer

Arkadaslar, cok aşırı yanlış bilgi almışsınız. Hivada (Hiva Özbekistanin başkenti değil) olan bu cami gercekten cok eski, onun korunmasi lazim. Başkentteki ve diger bölgelerdeki butun camiler ibadete açık. Toplu iftarlarin yasaklanmasinin sebebi de var. Restoranda cok israfla yapilan iftar iyi degil. Baskentin Minar Camisinde toplu iftarlar veriliyor. Lütfen yanlis bilgilere dayanarak, haber dağitmayin. Ayip olur. Bu haberde cok yanlis bilgiler var.