DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,4191 ₺

EURO

17,8508 ₺

ALTIN

973,15 ₺

BİST

3.281,61 ₺

'Paralel Yapı' soruşturması

'Paralel Yapı' soruşturması

8 Yıl Önce
2015-05-28 13:19:24
Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı Erkam Tufan Aytav, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'Paralel Yapı' iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 'şüpheli' sıfatıyla ifade verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fuzuli Aydoğdu tarafından 'Paralel Yapı' iddialarına ilişkin yürütülen genel soruşturma kapsamında ifade alma işlemleri sürüyor.

Bu kapsamda, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı Aytav, sabah avukatıyla Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.

Aytav, soruşturmayı yürüten Başsavcıvekili Aydoğdu'ya ifade verdi.

Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Aytav, savcılığa "şüpheli" sıfatıyla ifade verdiğini belirterek, soruşturmanın gizli olduğunu, bu nedenle içerik hakkında bilgi veremeyeceğini söyledi.

Aytav, 'Hüseyin Gülerce'nin gerek medyada yazdıkları ifadeler, itham ve iftiralara yönelik, bu itham ve iftiraların savcı beye de ifade edildiğini öğrendim. Bu itham ve iftiralarla alakalı soruşturma dosyasına girmişiz. Dolayısıyla bu ithamlarla alakalı 'bu şeyleri dediniz-demediniz' noktasında sorulara muhatap olduk' dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, bazı isimlerin şikayetleri üzerine açılan genel soruşturma kapsamında, yazar Latif Erdoğan ve gazeteci Hüseyin Gülerce'nin "tanık" sıfatıyla ifadesi alınmıştı. Yine soruşturma kapsamında bazı isimler de "şüpheli" sıfatıyla ifade vermişti.

Soruşturma kapsamında bir süre önce Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil de ifadeye çağrılmıştı. Yeşil'in henüz ifade vermeye gelmediği belirtildi. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş