DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Paralel Yapı' seçimde kimi destekliyor?

Paralel Yapının HDP'ye destek verdiğini belirten AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, 'Paralel Yapı, HDP’nin barajı aşması için uğraşıyor' dedi.

02.06.2015 20:43:21

TÜM PARTİLER VE İLLEGAL YAPILAR BİRLEŞTİ

Bu seçimin iki temel kurgusu var. Daha doğrusu, diğer seçimlerden ayıran iki önemli husus var. Bir AK Parti var, bir de onun karşısında bütün siyasi partiler, ve bazı illegal yapılar veya lobiler hepsi birleşti. Bu seçime kadar hiç böyle olmamıştı. İttifaklar olmuş olabilir ama genelde her parti kendi çizgisinde oy almak için uğraşırdı. Bu seçimde AK Parti'ye karşı bu üç muhalefet partisi ve Meclis'te olmayan diğer bazı partiler ve Paralel Yapı gibi unsurlar hepsi AK Parti'ye karşı bir güç oluşturdular.

PARALEL YAPI HDP'Yİ DESTEKLİYOR

Göz ardı edilen veya terörle irtibatlı görülerek öyle bakılan bir parti bu seçimde nerdeyse en ön plana çıkarıldı. Kendilerinden çok HDP'ye nasıl barajı geçiririz onun çabası içinde. Paralel yapının, şu anda bakıyoruz elde veriler var, HDP'nin barajı aşması için uğraşıyor. Bir zamanlar İçişleri Bakanlığım dönemi, daha sonrası, demokratik açılım, çözüm süreci gibi konularda bunun yanlış olduğu konusunda en ileri yayınları Paralel Yapı yapardı. O kadar bu partiye karşı bir yayın içerisindeydi. Şimdi bakıyorsunuz, dün mesela Zaman Gazetesi'nin manşeti Selahattin Demirtaş.

İkinci kurgu da Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi vs. daha bizim tabanımızdan oy alabileceklerin desteklenmesi, onlar biraz ön plana çıkartılıyor yine bu gazetelerde televizyonlarda. Yüzde 1 bile alsalar, onların barajı falan geçmesi söz konusu değil ama, AK Parti'den gitmiş olacak gibi.

TEK BAŞINA HÜKÜMET OLURUZ

Belki oy biraz düşmüş olur ama tek başına hükümet olma yönünde bir risk görmüyoruz. AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Selçuk Özkan

Kissinger'in halefi M.Hayden, müslüman devletlerin başında olmasını istediği modeli açıkça söylüyor; Ilımlı İslam. Neymiş, kimmiş peki bu Ilımlı İslam? Darbeyle iktidara gelen Sisi. Daha Türkçesi emperyalist kuklalar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş