SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Para ile maske satışı yasaklandı mı? Marketlerde, eczanede maske satışı olmayacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme dair kritik açıklamalarda bulundu. Maske dağıtımına da değinen Erdoğan 'para ile maske satışı yasak' dedi. Bu açıklama sonrası binlerce kişi para ile maske satışı yasaklandı mı diye sormaya başladı. Peki para ile maske satışı yasaklandı mı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasında 'Parayla maske satışı yasaktır. Marketlerde verilen maskeler de ücretsizdir.' dedi. Peki eczane ve marketlerde ücretli maske satışı yasaklandı mı?

Para ile maske satışı yasaklandı mı? Marketlerde, eczanede maske satışı olmayacak mı?
6.4.2020 19:25:32

Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme dair kritik açıklamalarda bulundu. Maske dağıtımına da değinen Erdoğan "para ile maske satışı yasak" dedi. Bu açıklama sonrası binlerce kişi para ile maske satışı yasaklandı mı diye sormaya başladı. Peki para ile maske satışı yasaklandı mı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasında "Parayla maske satışı yasaktır. Marketlerde verilen maskeler de ücretsizdir." dedi. Peki eczane ve marketlerde ücretli maske satışı yasaklandı mı?

PARA İLE MASKE SATIŞI YASAKLANDI MI?

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları; Kesinlikle para ile maske satışı yasaktır. Salgın bitene kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stokumuz ve üretim planlamalarımız vardır. Ücretsiz şekilde maske ulaştırmaya kararlıyız. Evlerinden dışarı çıkmak zorunda olanlara 3 adımdan yakın mesafede bulunmamalarını istiyoruz. sosyal mesafeye çok dikkat etmeliyiz. Hastanelerimizde tedavi konusunda bir sıkıntımız yoktur. Şu an kadar sağlık hizmetleri ve tedariki bakımından kayda değer bir meseleyle karşılaşmadık. Yoğun bir çalışmayla Atatürk Havalimanı alanını ve Sancak Tepe'deki havaalanı kısmını da bin odalık hastaneyi yapıyoruz. Bunları süratle 45 gün içerisinde buraları bitireceğiz.

E-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan ücretsiz maske dağıtımında başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak. "PttAVM.com" internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının koordinasyonunda "https://maske.epttavm.com" üzerinden yapılacak başvurulara kısa sürede yoğun bir ilgi olduğu belirtildi. Duyuruda, "Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz." ifadelerine yer verildi.

20 YAŞ ÜSTÜ 65 YAŞ ALTINA ÜCRETSİZ MASKE DAĞITILACAK

Maskelerin, 20-65 yaş arasındaki her vatandaşa ücretsiz olarak dağıtılacağı açıklanmıştı.

DAHA ÖNCE EPTTAVM'DEN BAŞVURULACAĞI AÇIKLANMIŞTI

letişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, 20-65 yaş arasındaki vatandaşlara maske dağıtılacağını bildirdi.

Altun, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının koordinasyonunda, "https://maske.epttavm.com" adresindeki formu dolduran, 20-65 yaş arasındaki her vatandaşın evine haftada 5 maskenin teslim edileceğini kaydetti.

Maskeler, PTT kargo ile ücretsiz olarak vatandaşlara ulaştırılacak.

Aile üyeleri için maske temin etmek isteyen vatandaşlar, form üzerinde bu bilgileri de dolduracak.

Ücretsiz maske temini, 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşları kapsamayacak.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR