DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Papa Musul'da enkazlar arasında terör kurbanları için dua etti

Irak'a sürpriz bir ziyaret düzenleyen Katoliklerin ruhani lideri, İŞİD'in elinden en son kurtarılan ve halihazırda harabe halindeki Musul'da ayin düzenledi.

07.03.2021 16:54:21

Katoliklerin dini lideri Papa Franciscus, Irak ziyaretine Musul kentinde devam ederken, İŞİD kurbanları için ayin düzenledi.

Irak temaslarının üçüncü gününde Erbil'den sonra Musul'a gelen Papa, İŞİD tarafından 2014'te yıkılan el Tahira Kilisesi'nde terör saldırılarında hayatını kaybedenler için dua okudu.

Düşmanlık ve savaşın kurbanı olan herkes için dua ettiklerini kaydeden Papa, "Medeniyetin beşiği olan ülkenin maruz kaldığı fırtına, Hristiyan ve Müslümanların ibadet yerlerinin yıkılmasına yol açtı. İnsanlar yerinden edilip öldürüldü. Bugün biliyoruz ki; barış savaştan daha güçlüdür." diye konuştu.

"(Allah) O'nun adına savaş ilan etmek yanlıştır. Eğer Allah, Aşk Allah'ı ise kardeşlerimizden nefret etmemiz doğru değildir." diyen Papa, Hristiyanların Irak'tan ve Ortadoğu'dan göçünün sadece ilgili bireylere ve topluluklara değil, aynı zamanda geride bıraktıkları topluma da hesaplanamaz bir zarar verdiğini söyledi.

Papa Franciscus, Musul'daki programın ardından Hristiyan nüfusun çoğunlukta bulunduğu Karakuş bölgesini ziyaret edecek.

Musul'dan sonra Erbil'e dönecek Papa, Franso Hariri Stadyumu'nda da ayin gerçekleştirecek.

Akşam saatlerinde Bağdat'a geçecek Papa, burada bir gece kaldıktan sonra sabah erken saatlerde havalimanında yapılacak veda töreninin ardından Roma'ya dönecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Yarınsız adam

Papaya biri ,musulun yüzde 80 ini hristiyan amerika birleşik devletleri hava kuvvetlerinin harabeye çevirip,insanları katlettiğini hatırlatsaymış,ama kim hatırlatacak ki,hepsi işbirlikçi,sahtekar,kişiliksiz,yalaka sürüsü

Selcuk Şirinoğlu

Papa hakaret müslümanlara hakaret musulda etmiş. IŞİD Batı'nın cikarttigi bir örgüt. Kardeşlerimizden nefret derken neyden bahsediyor hiristiyan alemi toplu soykırım masum insanların ölümünden sorumluluk sahibidir. Müdahale etmek yerine karıştırdılar. Müdahaleler sadace enerji hakimiyeti icin oldu

Görüş Bildir Bizimle Paylaş