DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,3028 ₺

EURO

17,6859 ₺

ALTIN

969,69 ₺

BİST

2.416,69 ₺

Pamukkale'den çevre gününe defileli etkinlik

Dünya Çevre günü etkinlikleri kapsamında Pamukkale Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, çocuklar bir defile yaptı.

6 Yıl Önce
2017-06-06 19:12:53
Dünya Çevre günü etkinlikleri kapsamında Pamukkale Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, çocuklar bir defile yaptı.

Pamukkale Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliklerini Saadet Erikoğlu İlkokulu Bahçesi'nde düzenledi. Etkinliğe Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları Veli Demir, Adnan Kaya ve Türkay Gözlükaya, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte, Pamukkale Belediyesi'nin açtığı stantlarda, atıklardan oluşturulan çeşitli eşyalar sergilendi. Öte yandan yine belediye tarafından tüm öğrencilere diş macunu ve diş fırçası, balon, meyve suyu ve çeşitli yiyecekler dağıtıldı. Çocuklar bir taraftan stantlardaki hediyeleri alırken diğer taraftan belediyenin oluşturduğu oyun alanlarında gönüllerince eğlendi. Etkinliklerde ayrıca çevre bilincine dikkat çekmek için Çevre konulu resim sergisi de yer aldı. Atıkların ayrıştırılarak toplanmasına vurgu yapmak amacıyla yeşil, mavi, siyah gibi farklı renklerdeki geri dönüşüm kutuları da etkinliklerde yer aldı.

Dünya Çevre Günü'nün sembolik olarak 1 gün kutlandığını ancak 365 gün çevreye duyarlı olunması gerektiğini kaydeden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, "Bu etkinlikte amacımız çocuklarımızda çevre bilinci ve hassasiyetini şimdiden yerleştirilmesidir. Yaşantımızda kullandığımız birçok malzemenin geri dönüşüm yoluyla tekrar kullanabildiğini görüyoruz. Hem çevre kirliliğinin önüne geçiliyor hem de bu atıklar değerlendirilerek ekonomiye katkı sunulduğu gösteriliyor. Bizim imalatlarımız yapılmadan önce 600 olan öğrenci sayısı bugün bine yaklaştı. Yaptığımız hizmetlerden bizler de mutluyuz. Amaç eğitimdeki kalitenin artırılmasıdır. Bir de çevreyle ilgili etkinlikler olunca eğitim daha bir güzel oluyor. Bu vesileyle herkesin çevre gününü kutluyorum. Bir gün değil 365 gün çevre bilinciyle hareket ettiğimizi vurgulamak istiyorum" dedi.

Daha sonra programda. Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu Mehter Marşı gösterisini büyük ilgi gördü. Deliktaş İlkokulu öğrencileri ise Erik Dalı ve Modern Dans gösterisiyle izleyenleri büyüledi. Hüseyin Erikoğlu anaokulu, Ahmet Nuri Erikoğlu İlkokulu ve Saadet Erikoğlu İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı atık malzemelerden oluşan kıyafet defilesi vardı. Minikler defilede hem atıkların geri dönüşümüne dikkat çekti hem de yetenekleriyle profesyonel mankenlere taş çıkarttı. Etkinliklerde ayrıca çeşitli okullardaki minik öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiir okuyup konuşma yaptılar. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş