DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi'nden Görmez'e ziyaret

Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi'nden Görmez'e ziyaret

7 Yıl Önce
2015-08-24 14:30:07
Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Süheyl Mahmud, beraberindeki heyetle Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Görmez, Türkiye ile Pakistan'ın dünyada eşi ve benzeri olmayan dostluk ve kardeşlik ilişkisi içinde bulunduğunu söyledi.

Pakistan'la ortak çalışmalar planladıklarını belirten Görmez, şöyle konuştu:

"Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bu ilişkilerin temel zeminini teşkil eden dini ve manevi hayatımız, ilim ve kültür hayatımızla ilgili ortak çalışmalar yapmak niyetindeyiz. Pakistan'dan bugüne kadar gelen heyetler, Pakistan'daki din eğitimi sistemiyle Türkiye'deki din eğitimi sistemini mukayese etme çabası içinde oldular. Karşılıklı tecrübe alışverişimizin çok önemli olduğunu ifade ettiler. Onun için inşallah 7 Eylül'de ilk defa büyük bir heyetle Pakistan'a, İslamabad'a bir ziyaret gerçekleştireceğiz."

Pakistan ziyaretinde yapacakları görüşmeler hakkında bilgi veren Görmez, "Var olan ilişkileri çok daha güzel yerlere taşıyacak, her iki ülke açısından da faydalı ve önemli bir ziyaret olacağını düşünüyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Mahmud, Pakistan Din İşleri ve Uyum Bakanı Serdar Muhammed Yusuf'un 7 Eylül'dek ziyaret için gönderdiği davet mektubunu Görmez'e takdim etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş