DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,4191 ₺

EURO

17,8508 ₺

ALTIN

973,15 ₺

BİST

3.281,61 ₺

Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi: Türkiye-Azerbaycan-Pakistan iş birliğini derinleştireceğiz

Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi, Türkiye-Azerbaycan-Pakistan üçlü iş birliğini yoğunlaştırmaya ve derinleştirmeye karar verdiklerini söyledi

2 Yıl Önce
2021-01-13 18:33:07

Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Türkiye-Azerbaycan-Pakistan Dışişleri Bakanları ortak basın toplantısında yaptığı konuşmada, ülkesinin Türkiye ve Azerbaycan ile yakın ve dostane ilişkiler yürüttüğünü, üçlü ilişkilerde son derece önemli bir güvenin tesis edildiğini kaydetti. 

Bugünkü görüşmelerde, ticaret, yatırım, güvenlik alanlarının yanı sıra stratejik ve siyasi iş birliği konularının ele alındığını belirten Kureyşi, üç ülkenin birçok farklı konuda yakın düşüncelere ve ortak çıkarlara sahip olduğunu dile getirdi.

Kureyşi, üç ülkenin barışı, istikrarı ve bulunduğu bölgelerdeki refahı geliştirmek istediğinin altını çizerek, "Bizler bu çerçevede üçlü iş birliğimizi yoğunlaştırmaya ve derinleştirmeye karar verdik. Bu diyaloğu düzenli bir hale getirmek istiyoruz." ifadesini kullandı.  .

YORUMLAR (1)

hunkartensi

valla benim bildiğim Pakistan da aynı zamanda bir çok iklim yaşanıyor bu bölgede ulaşımın tamda kesiştiği yere çok güzel tatil köyleri kurulsa ne güzel olurdu bölgelerin hangisinde tatil yapmak istiyorsa insanlar oraya gidip yaparlardı birde o bölgelere hızlı tren yapılırsa ulaşım da rahatça çabucak yapılacağı için böyle bir proje üç ülkeye de çok şey kazandırır

Görüş Bildir Bizimle Paylaş