DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

- Pakistan'da idam kararı 17 yıl sonra infaz edildi

- Pakistan'da idam kararı 17 yıl sonra infaz edildi

7 Yıl Önce
2015-05-28 22:41:43
Pakistan'da 1998 yılında uçak kaçırma girişiminde bulunan 3 kişi idam edildi.

1998 yılında Turbat bölgesinden Karaçi'ye giden 30 kişilik Pakistan Havayollarına ait uçağı kaçırma girişimi nedeniyle idama mahkum edilen Shahsawar Baloch, Sabir Baloch ve Shabir Rind 17 yılın ardından ülkenin güneyindeki Karaçi ve Haydarabad kentlerindeki hapishanelerde infaz edildi.

Shahsawar Baloch, Sabir Baloch ve Shabir Rind Pakistan'ın ilk nükleer denemesini gerçekleştirdiği 28 Mayıs 1998'den dört gün önce söz konusu uçağı Belucistan bölgesindeki ayrılıkçıların, bölgenin ülkeden ayrılması taleplerini duyurma amacıyla içindeki 30 yolcusu ile Hindistan'a kaçırmak istemişti.

Daha sonra uçağın Pakistan'ın Haydarabad kentine indirilmesinin ardından düzenlenen operasyonda eylemciler ele geçirilmişti.

Pakistan'da geçtiğimiz Aralık ayında Peşaver kentindeki bir okula Taliban militanları tarafından yapılan baskında 130'dan fazla öğrencinin öldürülmesinin ardından idam cezalarını öngören ve daha önce dondurulan moratoryum yeniden uygulamaya konmuştu. Ülkede idam cezalarının yeniden uygulamaya başlanmasının ardından 100'den fazla kişi idam edildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

keskinkılıç

seçime gizlice katılan partiyi unutmayın.cgp.açılımı can güvenliği partisi.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş