DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Pakistan'da Hizb-ul Mücahidin liderine destek gösterisi

Pakistan'da Hizb-ul Mücahidin liderine destek gösterisi

7 Yıl Önce
2015-06-02 20:12:18
Pakistan Cemaat-i İslami Partisi başkent İslamabad'da Hizb-ul Mücahidin lideri Seyid Salahaddin'e destek gösterisi düzenledi.

Parti taraftarları, Hindistan kontrolü altında bulunan Keşmir bölgesinin bağımsızlığını kazanması için silahlı eylemler düzenleyen Hizb-ul Mücahidin grubunun lideri Seyid Salahaddin'e destek amacıyla basın kulübü önünde toplandı.

Ellerinde " Hepimiz Salahaddiniz" pankartları taşıyan grup Hindistan Başbakanı Narendra Modi karşıtı sloganlar atarken, Salahaddin için dua etti. Alanda toplanan kalabalığa seslenen partinin İslamabad sorumlusu Mian Aslam, "Pakistan'daki terör olaylarının arkasında ABD ve İsrail'in desteklediği Hindistan'ın olduğunu" öne sürdü.

Aslam, Hindistan'ın Salahaddin'i hiçbir zaman tutuklamayı başaramayacağını ifade ederek, "Pakistan ve Keşmir'i savunan mücahitlerin arasına kimse giremeyecektir. Salahaddin'i ve onun gibileri sonuna kadar desteklemeye devam edeceğiz" dedi.

Cemaat-i İslami lideri Siraj-ul Hak da Keşmir bölgesindeki Rawlakot kentinde düzenlediği mitingde taraftarlarına seslenerek, Hindistan'ın Hizb-ul Mücahidin lideri Seyid Salahaddin'i yakalama girişimlerinin başarısız olduğunu ifade ederek, "Modi'ye şunu demek isterim ki, ne sen ne de senin ajanların Salahaddin'i tutuklayamayacaksınız. Salahaddin'i tutuklayana 500 bin dolar ödül verileceğini söylüyorsun. Ben de diyorum ki kim, Hindistan Başbakanı Narendra Modi'yi tutuklarsa ona 1 milyon dolar ödül vereceğiz" demişti.

1985 yılında Hindistan kontrolü altındaki Keşmir'in bağımsızlığını kazanması için silahlı bir örgüt olarak Pakistan Keşmiri'inin başkenti Muzafferabad'da kurulan Hizb-ul Mücahidin'in günümüzdeki lideri olan Seyid Salahaddin lakaplı Yusuf Şah, Hindistan Ulusal Soruşturma Bürosu'nun en çok arananlar listesinde bulunuyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Osman

Yahu şu 'islamcı' lafı, nekadar mide bulandirici. Niye müslüman diyemiyorsunuz, anlamiyorum.

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş