DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Pakistan'da 17 yıl sonra gelen idam

Pakistan'da 1998'de uçak kaçırma girişiminde bulunan 3 kişi, 17 yıllık mahkumiyetlerinin ardından idam edildiği öğrenildi...

7 Yıl Önce
2015-05-29 05:25:19

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; 1998 yılında Turbat bölgesinden Karaçi'ye giden 30 kişilik Pakistan Havayollarına ait uçağı kaçırma girişimi nedeniyle idama mahkum edilen Shahsawar Baloch, Sabir Baloch ve  Shabir Rind 17 yılın ardından ülkenin güneyindeki Karaçi ve Haydarabad kentlerindeki hapishanelerde infaz edildi.

Shahsawar Baloch, Sabir Baloch ve  Shabir Rind Pakistan'ın ilk nükleer denemesini gerçekleştirdiği 28 Mayıs 1998'den dört gün önce söz konusu uçağı Belucistan bölgesindeki ayrılıkçıların, bölgenin ülkeden ayrılması taleplerini duyurma amacıyla içindeki 30 yolcusu ile Hindistan'a kaçırmak istemişti. 

Daha sonra uçağın Pakistan'ın Haydarabad kentine indirilmesinin ardından düzenlenen operasyonda eylemciler ele geçirilmişti. 

Pakistan'da geçtiğimiz Aralık ayında Peşaver kentindeki bir okula Taliban militanları tarafından yapılan baskında 130'dan fazla öğrencinin öldürülmesinin ardından idam cezalarını öngören ve  daha önce dondurulan moratoryum yeniden uygulamaya konmuştu. Ülkede idam cezalarının yeniden uygulamaya başlanmasının ardından 100'den fazla kişi idam edildi. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Kemal yilmaz

Kiralama konusunda plakalar aynimi olacak yoksa farkli plakamı yani 6500 arac kirası artı 7000de plaka kirasımı

Sayin cumhur baskanim ben makro markette calisiyorum is yerim iflasin esiginde 6500 kisi kis gunu issiz gucsuzkalacik allah rizasi icin yardim edin

osman

Cerablustan degil birakin bu zirvalari. Mursitpinardan girmisler. Kimi kandiriyorsunuz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş