DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Pakistan Cemaat-i İslami Partisi lideri Siraj-ul Hak:

Pakistan Cemaat-i İslami Partisi lideri Siraj-ul Hak:

02.06.2015 13:12:36
Pakistan Cemaat-i İslami Partisi lideri Siraj-ul Hak, "Kim, Hindistan Başbakanı Narendra Modi'yi tutuklarsa ona 1 milyon dolar ödül vereceğiz" dedi.

Partisinin Pakistan kontrolü altında bulunan Keşmir bölgesindeki Rawlakot kentinde düzenlediği mitingte taraftarlarına seslenen Hak, Hindistan'ın Hizbul Mücahidin lideri Seyid Salahiddin'i yakalama girişimlerinin başarısız olduğunu ifade etti.

Hindistan Başbakanı Modi'ye seslenen Hak, şunları dile getirdi:

"Modi'ye şunu demek isterim ki, ne sen ne de senin ajanların Salahiddin'i tutuklayamayacaksınız. Salahiddin'i tutuklayana 500 bin dolar ödül verileceğini söylüyorsun. Ben de diyorum ki kim, Hindistan Başbakanı Narendra Modi'yi tutuklarsa ona 1 milyon dolar ödül vereceğiz."

Keşmir sorunu çözülmedikçe Hindistan ile ilişkilerin geliştirilemeyeceğini dile getiren Hak, "Kim, Keşmir sorunu çözülmedikçe Hindistan ile dostluk kurmaya kalkarsa o Pakistan ve Keşmir'in düşmanıdır. Keşmir özgürlüğüne kavuşmadan Hindistan ile dostluk kurmak isteyen Hindistan'a, Mumbai'ye, Delhi'ye gitsin.Onlara İslamabad'da yer yok" dedi.

1985 yılında Hindistan kontrolü altındaki Keşmir'in bağımsızlığını kazanması için silahlı bir örgüt olarak Pakistan Keşmiri'inin başkenti Muzafferabad'da kurulan Hizb-ul Mücahidin'in günümüzdeki lideri olan Seyid Salahiddin lakaplı Yusuf Şah, Hindistan Ulusal Soruşturma Bürosu'nun en çok arananlar listesinde bulunuyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş