DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

19:57:00

İftar vakti

BURSA

19:55

04:38
19:55
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:39

04:23
19:39
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:22

04:07
19:22
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:06

03:50
19:06
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

18:52

03:48
18:52
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

19:57:00

İftar vakti

ANKARA

19:39

04:23
SAHUR
19:39
İFTAR

ERZURUM

19:06

03:50
SAHUR
19:06
İFTAR

Özil'in 'Hayırlı Cumalar' mesajına Altaylı'nın tepkisi: Futbolcu olarak mı geldi imam mı oldu?

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Fenerbahçe'nin yeni transferi Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil'in sosyal medya paylaşımlarına 'Mesut Özil futbolcu olarak mı geldi imam mı oldu?' şeklindeki yorumu sosyal medyada tepki topladı

12.02.2021 23:41:06

'Mesut Özil futbolcu olarak mı geldi imam mı oldu?'

EuBGdRvWYAIgDz5

Özil'in şu ana kadar futbol sahasında Fenerbahçe'ye ciddi bir katkı sağlamadığını belirten Altaylı, taraftarın forma girip kendini bulmasını 'hasretle beklediğini' ifade etti.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Fenerbahçeli taraftarların futbolcu Mesut Özil'in forma girmesini 'hasretle beklediklerini' söyledi. Altaylı, "Buna karşın Mesut Özil'i sosyal medya hesabı üzerinden izleyenler Özil Fenerbahçe'ye futbolcu olarak mı geldi yoksa Fenerbahçe Camii'ne imam mı oldu ayırt etmekte zorluk çekebilirler" diyen Altaylı, şöyle devam etti:

"Çünkü Mesut Özil bol miktarda İslami paylaşım yapıyor. Hemen birileri kendini ortaya atıp 'Ne o İslami paylaşımlardan rahatsız mı oldun' falan demesin. Hiç ama hiç olmadım. Beni ilgilendiren bir şey değil sonuçta.

Selefi alimlerden paylaşımlar yapması 'Cumhuriyet değerlerinin yılmaz bekçisi' olduğuna inandığım Fenerbahçe Spor Kulübü'nün sorunudur, benim değil. Ancak bugün Cuma münasebetiyle yaptığı paylaşım, benim 'Mesut Özil ne yerli ne de millidir' fikrimin doğruluğunu kanıtlar nitelikte."

'Mesut Özil'in önünde dua ettiği camii Türkiye'den değil'
Mesut, dünyadan milyonlarca kişinin takip ettiği sosyal medya hesabına Fenerbahçe forması ile ellerini açıp bir cami önünde dua ettiği bir fotoğraf koydu. 'Ne güzel' diyecekseniz demeyin. Çünkü Mesut Özil'in önünde dua ettiği camii Türkiye'den değil.
Türkiye'deki onlarca dünya güzeli camii dururken, Ayasofya, Süleymaniye, Selimiye, Sultanahmet gibi her biri bir başyapıt onlarca şahane camimiz varken ve milyonlarca uluslararası takipçili bir hesapta Türkiye'nin tanıtımına bir nebze olsun katkı yapmak mümkünken, Özil koya koya Hindistan'dan Jama Camii'nin fotoğrafını koyuyor. Ben de haliyle 'Acaba bir sonraki transfer Hindistan'a mı acaba' diye düşünüyorum."

'Hayırlı Cumalar' mesajı'

özil cuma mesajı

Özil, Resmi İnstagram hesabından yağtığı İngilizce paylaşımda Hindistan'daki Cemaa Camii resmi ile birlikte, 'Allah ile ilgili en güzel şey, ona ne söyleyeceğinizi bilmesine rağmen yine de sizi dinliyor olmasıdır' mesajını paylaşmış ve 'Hayırlı Cumalar' dileğinde bulunmuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

MEHMET KOCA

önce müslüman sonra da galatasaray lı olarak musut özil in başarılı olmasını yürekten istiyorum dua eden yabancı oyuncuları da eleştirin o zaman gücün yetermi sayın altaylı

Müslim

Allah ım bu adamın gereksiz çıkışları nekadar da çok

Atabey

Tam bir şer kin nefret ahlaksiz ve içi kötülük dolu azılı din düşmanı yaratık.

süleyman şah

dinsiz donsuz adama fena koymuş bu dua,baksana bunca sorun varken buna takılmış...

Dadaş

Bende bir Erzurum ve Galatasaray taraftarı olarak mesut özili destekliyorum Fatih Altaylı denen me...p senide kınıyorum

musab

her gokden sonrq istavroz yani haç çikaran hristiyan futbolculara papazmisiniz dediginizi duymadik!!yilbasinda kutlama yapanlarada hristiyanmisiniz dediginizi duymadik..sende islam dusmanligi tedavi edilmesi gerekli olan duzeye gelmis.bjde selefi falan demisin cubbelinin akil hocasi senii....

Tunay

Senin anlamadığın konular bunlar yorum yapma bence

Görüş Bildir Bizimle Paylaş