DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Oyuna gelme! Milli iradeye sahip çık!'

'Oyuna gelme! Milli iradeye sahip çık!'

7 Yıl Önce
2015-06-02 15:25:52
Hukukçular Derneği Genel Başkanı Avukat Mehmet Sarı, 7 Haziran'daki seçimlerin adil bir şekilde geçmesini engelleyecek olumsuzluklara karşı ellerinden gelen tüm çabayı göstereceklerini söyledi.

Sarı, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'nda (SETA) düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin seçim sürecinde olduğunu anımsattı.

Bu süreçte medyada suni gündem yaratıldığını belirten Sarı, "Türkiye, genel seçimlerde kritik bir kararın eğişinde. Türk halkı manipülatif ve dayatmacı oyunlara gelmeyecektir" dedi.

Hukuksuzluklara karşı susmanın, avukatlık sıfatını inkar etmek anlamına geleceğini dile getiren Sarı, şöyle konuştu:

"Milletimizi oyuna gelmemesi ve iradesine sahip çıkması konusunda uyarı görevimizi yapıyoruz. Kimi grupların seçim hukukunu görmezden gelerek başlattığı kampanyalarla, seçimlerin adil bir şekilde geçmesini engelleyecek olumsuzluklara karşı elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz."

- "Oyuna gelme! Milli iradeye sahip çık!"

Sarı, devlet içine sızmış hiçbir yapının hukukta yeri olmadığını belirterek, kamuoyundaki bazı grupların seçim hukukunu görmezden geldiğini söyledi.

Millet adına görevlerini yaptıklarını söyleyen Sarı, şöyle devam etti:

"Milletin iyiliğine olan şey huzurdur, barıştır, güvendir, istikrardır. Bunlara yönelen tehlikelere karşı milleti uyarmak biricik vazifemizdir. Biz hukukçular olarak, artık seçimlerde halkımızın iradesinin özgür bırakılmasını istiyoruz. Bu yüzden 'Oyuna gelme! Milli iradeye sahip çık!' diyoruz."

Sarı, Hukukçular Derneği olarak tüm seçim sathında bulunacaklarını, genel merkez ve temsilcilikleriyle seçime ve sandıklara yönelik hukuksuzlukların takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş