DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Oy verme işlemi bugün sona eriyor

-Yurt dışında 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oy verme işlemi bugün sona eriyor.

7 Yıl Önce
2015-05-31 17:58:39

YSK, 7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için 54 ülkedeki 112 temsilcilikte sandık kurmuştu. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlar, Avrupa'da 57 noktada, diğer ülkelerde ise 55 noktada oy kullandı. 

Yurt dışında yaşayan Türk seçmenler, Almanya, Avustralya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, İsviçre, KKTC'de 24 gün; ABD'de 16 gün; Norveç'te 10 gün; Romanya'da 4 gün; Bulgaristan, Hollanda, İtalya, Kanada, Suudi Arabistan ve Türkmenistan'da 3 gün; Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Bosna Hersek, Cezayir, İsrail, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Rusya, Yunanistan'da 2 gün; Arnavutluk, Azerbaycan, Bahreyn, Çek Cumhuriyeti, Çin, Finlandiya, Güney Afrika, Gürcistan, İran, İrlanda, İspanya, İsveç, Japonya, Katar, Kosova, Kuveyt, Lübnan, Macaristan, Mısır, Özbekistan, Polonya, Sudan, Tayland, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yeni Zelanda'da bir gün boyunca oy kullandı. 

Yurt dışındaki Türk seçmenin 33 gümrük kapısındaki oy verme işlemi 7 Haziran tarihine kadar devam edecek. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Engin Demir

Avrupa daki bazı reformları ülkemizde uygulamaya sokmak için katlanalım deniyor ama bence yanlış .biz geçmişimizi osmanlı ve selçuklu,yu örnek alsak çok daha iyi olur.ab üyeliyimizi donduralım hani herşeyin bir faturası vardır denililir ya ab ye biz fatura keselim .eğer akıllı uyanık ve birlik olursak bu hristiyan yahudi ve münafıklara haddini bildiririz.ALLAH BİRLİK VE BERABERLİĞIMİZİ DAİM ETSİN.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş