Osman Nuri Kabaktepe Kimdir? Osman Nuri Kabaktepe'nin eşi, hayatı, çocukları ve memleketi

AK Parti kulislerinde konuşulan bir konu gündeme bomba gibi düştü. Başta sosyal medya olmak üzere birçok alanda konuşulan tek isim Osman Nuri Kabaktepe oldu. Peki ama Osman Nuri Kabaktepe kimdir, nerelidir? Osman Nuri Kabaktepe'nin eşi ve çocukları kimdir? Kaç yaşında ve hangi işle meşgul? Hangi görevlerde bulundu ve bu pozisyona nasıl geldi? Memleketi neresi, nerede doğdu, kaç doğumlu? Osman Nuri Kabaktepe ne iş yapıyor? İşte tarafımıza yönlendirilen soruların yanıtları...

22.02.2021 00:19:12

AKP kulislerinde İstanbul il Başkanı Bayram Şenocak'ın yerine Osman Nuri Kabaktepe'nin getirileceği konuşuluyor. Sosyal medyayı sallayan bu iddia üzerine Osman Nuri Kabaktepenin hayatı en çok araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Peki ama Osman Nuri Kabaktepe kimdir? Ailesi, işi, hayatı ve çocukları....

Osman Nuri Kabaktepe Kirmdir?

Osman Nuri Kabaktepe; araştırmacı yazar, STK yöneticisi ve siyasetçidir. 1 Aralık 1970 yılında Ordu'nun Fatsa ilçesinde dünyaya gelmiştir. Fatsa İmam Hatip Lisesi bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisan eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler aldı. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul İl Yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliğini yaptı. 2004 yerel seçimlerinde SP'den Fatas Belediye Başkanı adayı oldu fakat seçilemedi.

Saadet PArtisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı, İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu iyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyeliği, Cühannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği Genel Başkan Yardımcısı gibi farklı görevleri üstlendi. 2016 yılında Maarif Vakfı yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Osman Nuri Kabaktepe'nin eşi kimdir? Osman Nuri Kabakepe evli ve 2 çocuk babasıdır.

ismail

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)