SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Ortaokul (İOKBS) bursluluk sınavı ikinci dönem konuları dahil mi?

Ortaokul (İOKBS) bursluluk sınavı ikinci dönem konuları dahil mi? Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bursluluk sınavlarına ilişkin herkesin merak ettiği konuya açıklama yapıldı. Binlerce veli ve öğrenci bursluluk sınavına ikinci dönem konuları dahil mi diye soruyordu. Milli Eğitim Bakanı Selçuk konu ile ilgili yaptığı açıklamada 'İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavına girecek öğrenciler, 1.dönem müfredatından sorumlu olacak' dedi. İlkokul bursluluk sınavında hangi konulardan soru sorulacak?

Ortaokul (İOKBS) bursluluk sınavı ikinci dönem konuları dahil mi?
6.4.2020 16:07:06

Ortaokul bursluluk sınavında (İOKBS) ikinci dönem konuları dahil mi? Koronavirüs önlemleri kapsamında yurt içinde tüm eğitim öğretim faliyetleri uzaktan devam edilmesine karar verilmişti. Durum böyle olunca sınavlara girecek öğrencilerin ve velilerin aklında bir sürü soru işareti olmuştu. Bu soruların başında sınavların ikinci dönem konularından olup olmayacağı var. Bugün bursluluk sınavına ilişkin flaş bir açıklama geldi. Peki lkokul bursluluk sınavında sorular birinci dönemden mi çıkacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bursluluk sınavı ile ilgili herkesin kafasındaki o soruya yanıt verdi. Peki bursluluk sınavı ne zaman?

Ortaokul (İOKBS) bursluluk sınavında ikinci dönem konuları dahil mi? Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bursluluk sınavlarına ilişkin herkesin merak ettiği konuya açıklama yapıldı. Binlerce veli ve öğrenci bursluluk sınavına ikinci dönem konuları dahil mi diye soruyordu. Milli Eğitim Bakanı Selçuk konu ile ilgili yaptığı açıklamada 'İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavına girecek öğrenciler, 1.dönem müfredatından sorumlu olacak' dedi. Ortaokul bursluluk sınavında hangi konulardan soru sorulacak?

Ortaokul bursluluk sınavında (İOKBS) ikinci dönem konuları dahil mi?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 25 Nisan 2020'de yapılacak İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nı (İOKBS) koronavirüs önlemleri kapsamında 6 Haziran'a ertelemişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bunun üzerine yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Bu sınava girecek öğrencilerimiz de bulundukları sınıfların birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar. Ayrıca bu sınava girecek 10. ve 11.sınıf öğrencilerimiz 9. sınıfın tüm müfredatından sorumlu oluyorlardı. Bu kapsamı da daralttık ve 10. ve 11.sınıf öğrencilerimiz de sadece 9. sınıfın birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar."

Ortaokul bursluluk sınavı İOKBS ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 25 Nisan 2020'de yapılacak İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nı (İOKBS) koronavirüs önlemleri kapsamında 6 Haziran'a ertelemişti.

İOKBS nedir?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKSB) ortaokulların 5, 6, 7, 8'inci, liselerin hazırlık sınıfı ile 9, 10 ve 11'inci sınıfların devletten düzenli burs alabilmek için girdikleri sınavdır. İOKBS için öğrencinin ailesinde kişi başına düşen yıllık gelir hesaplanır.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR