DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki olaylar

Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki olaylar

10.07.2015 11:27:21
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde görev yapan BM İstikrar Misyonu, aşırı güç kullanarak geçen ay iki kişinin ölümüne sebep olan 20 mavi bereli askeri görevden aldı.

BM İstikrar Misyonu'ndan yapılan yazılı açıklamada, misyona bağlı mavi bereli askerlerin 10 Haziran'da dört kişiye aşırı güç kullanmasından sonra iki kişinin hayatını kaybettiği, bir kişinin de hastanelik olduğu hatırlatıldı. Açıklamada, kimliği hakkında bilgi verilmeyen askerlerin açılan soruşturma sonucunda görevden alındıkları belirtildi.

Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Fransız askeri gücüne bağlı askerlerin çocuklara cinsel tacizde bulunduğuna dair iddialarının ardından BM'nin olayı aydınlatmak için açtığı soruşturma ise devam ediyor.

Mayıs ayında ülkede görev yapan Fransız askerlerinin Aralık 2013-Haziran 2014 arasında başkent Bangui'deki M'Poko Havaalanı'nda bulunan mülteci kampında Orta Afrikalı çocuklara cinsel tacizde bulunduğu iddia edilmiş bunun üzerine 14 asker hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

M

yani öyle bir adam olamamis birseysinki, idamlarin ve insan haklarinin ihlali yasanan ülkelere silah ihracatinin denetimlere tabi tutulmasini istiyorsun. yahu, sen baska bir ülkenin cb'sinin Baskan olmamasi için tam net ifade ederken, kendi efendine gözden geçirmeliyiz diyorsun. yahu, ikiyüzlülügün bukadari. senin suratina..yarabbi sukur.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş