DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ormanlık alana düşen yamaç paraşütçüsü kurtarıldı

Ormanlık alana düşen yamaç paraşütçüsü kurtarıldı

27.05.2015 20:37:14
Tekirdağ'ın Şarköy ilçesindeki Nişantepe mevkisinden yamaç paraşütüyle uçuş yaptığı sırada ormanlık alana düşen sporcu, Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Yamaç paraşütü ile uçuş yapmak için İstanbul'dan Uçmakdere Mahallesi'ne gelen 23 yaşındaki Nuh Aslan, Nişantepe mevkisindeki 600 metrelik piste çıktı. Uçuşa başladıktan bir süre sonra paraşütü kapanan sporcu, havalandığı pistten yaklaşık 250 metre ilerideki yamaçta ormanlık alana düştü.

Pistte bekleyen diğer yamaç paraşütçülerinin durumu fark etmesi üzerine, jandarmaya ve sağlık ekiplerine haber verildi.

Paraşütçünün, yoldan yaklaşık 40 metre aşağıda dik bir yamaçta bulunması nedeniyle Tekirdağ AFAD ve itfaiye ekiplerinden yardım istendi.

Olay yerine ulaşan ekipler, halatlar yardımıyla aşağıya inerek, ilk müdahaleyi yaptı. Hafif yaralanan yamaç paraşütçüsü, sedyeye konularak halatlar yardımıyla yukarıya çekildi ve ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaklaşık 2 saat süren kurtarma çalışmasına jandarma ekipleri de destek verdi.

Nuh Aslan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

AA

Allaha şükür inşaallallah mhp akp koalisyonu olur akp nin yapamadıgı pasif kaldığı yerleride mhp tamamlar çözüm sürecide hakiki kürtlerle yapılır ve doğudanda elekrik paraları toplanır haramya kaçak bunu bunlar bilmiyormu mhp akp bu işi çözer

Görüş Bildir Bizimle Paylaş