Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

02.06.2015 23:08:06
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Milliyetçilik, geçmiş dönemlerde olduğu gibi IMF'ye yalvarıp el pençe divan durmak değil, başı dik, göğüsünü kabartarak IMF'ye olan borcu ödemek, hatta onlara 5 milyar dolar protokolü yapmaktır" dedi.

Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde, partisinin seçim bürosunu önünde halka hitap etti. Eroğlu, Türkiye'nin dünyanın en stratejik topraklarında bulunduğunu, bu nedenle Türkiye üzerinde çok fazla oyun oynandığını dile getirdi.

Bu topraklarda ilelebet ezanların okunması ve şanlı al bayrağın her zaman dalgalanması için çalışmaları gerektiğini ifade eden Eroğlu, "Öyle çalışacağız ki usanmadan, bıkmadan şevk ve heyecanla. Tabi sizlerin gayretleriyle milletimizin desteğiyle destanlar yazacağız. Bu azim ve kararlılık bizlerde var" dedi.

Bu sene G-20 zirvesinin Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleştirileceğini belirten Eroğlu, "Paramızdan 6 sıfırı attık. IMF'ye borcumuzu ödedik, milliyetçilik budur ya. Milliyetçilik, geçmiş dönemlerde olduğu gibi IMF'ye yalvarıp el pençe divan durmak değil, başı dik, göğüsünü kabartarak IMF'ye olan borcu ödemek, hatta onlara 5 milyar dolar protokolü yapmaktır" şeklinde konuştu.

Eroğlu, Türkiye'de çok güzel işlerin yapıldığını vurgulayarak, şunları anlattı:

"Eğer Göktürk uydusunu uzaya gönderebiliyorsanız, ATAK helikopterini, Altay tankları, denizaltı, top ve tüfeğinizi yapabiliyorsanız, güçlü bir ekonominiz varsa o zaman bayrağımızı dünyanın her yerinde gururla dalgalandırırız. Merkez bankanız döviz ile doluysa ihracatınızı artırabiliyorsanız, 37 milyar dolardan 160-170 milyar dolara ihracatınızı yükseltebiliyorsanız milliyetçilik budur. Onlar konuşur, AK Parti yapar"

Öte yandan, bir vatandaş, yanında getirdiği keçisiyle Şuhut ilçesinden Çay ilçesine hareket eden Eroğlu'nun içerisinde bulunduğu seçim otobüsünü durdurdu.

Bakan Eroğlu'na duyduğu sevgiden dolayı keçiyi kesmek için hazırlanan vatandaşı Eroğlu, engelledi. Eroğlu, keçinin şu anlık değil, daha sonra kesilmesini ve etinin ihtiyacı olanlara dağıtılmasını istedi. Bunun üzerine vatandaş, keçiyi kesmekten vazgeçti.

Eroğlu, daha sonra Sultandağı ilçesine hareket etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

fatih

kürt silahlı kuvvetleri yaz korkma. (hamidiye alayları)