DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

7 Yıl Önce
2015-06-01 21:45:05
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bazı Kürt kardeşlerimiz var, HDP'ye oy vermek istiyor ama HDP onların partisi değil. O kardeşlerimizin asıl partisi AK Parti'dir" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında İzmir Konyalılar Vakfı'nı ziyaret eden Eroğlu, AK Parti'nin insan ve millet odaklı çalıştığını belirterek, milletin refat, saadet ve mutluluğunun kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Türkiye'de yaşayan herkesin rahatça ibadetini yapması ve istediği fikirleri söyleyebilmesi için partisinin mücadele verdiğini ifade eden Eroğlu, HDP'nin Kürtleri temsil etmediğini belirterek, şöyle konuştu:

"Bazı Kürt kardeşlerimiz var, HDP'ye oy vermek istiyor ama HDP onların partisi değil. O kardeşlerimizin asıl partisi AK Parti'dir. Onlarla ilgili özgürlüklerin önünü açan, Kürtçe yayın yapan TRT Kurdi'yi kuran, yollardaki birtakım denetimleri kaldıran, hastaneye gittiği zaman istediği şekilde oğluyla Kürtçe konuşabilen, asimilasyon politikalarını terk edip, 'bütün 78 milyon kardeştir, eşittir, insan onuru her şeyin üstündedir' diye ilan eden bizim hükümetimiz. Daha önce böyle bir şey var mıydı? Dolayısıyla onların da inşallah bunun dikkate alacaklarına ümidim tam."

AK Partililerin kalplerinin yarısının Konya için attığına vurgu yapan Eroğlu, şöyle devam etti:

"Bir tek fire vermeden, bütün kardeşlerimiz gitsin, demokratik hakkı olan oyu kullansın. Akraba, dost, şu, bu hepsini telefonla arayın 'oyunu kullandın mı?' diye söyleyin. Oyunu kullanırken, zaten vatandaşlarımız sandığa gittiği zaman, düşünecek 'Ya eski Türkiye neydi? IMF'ye borçtan iflahımız gevriyordu, el pençe divan duruyorduk. Toplanan vergilerin yüzde 86'sı faiz lobisi tarafından hortumlanıyordu. İlaç lobisi ve ihale yolsuzlukları vardı. Hastanelerde kuyruklar vardı. Mazot ve akaryakıt karnesi vardı. Bunları hatırlayacak Türkiye'nin nereden nereye geldiğini görecek."

Bir vatandaşın "Başbakanlık ofisinde bir Konyalı temsilci olacak mı?" sorusuna Eroğlu'nun verdiği cevap gülüşmelere neden oldu.

Eroğlu, "Başbakanın kendisi orada ya. Allah aşkına elbette olacak. Konyalı olmadan olur mu? Burada en çok Konyalı var ama bunu takdir edecek olacak kim? Sayın Başbakanımız. Kendisi de takdir ederse, elbette Konyalılardan da mutlaka eleman olacak" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş