DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

7 Yıl Önce
2015-05-31 18:50:39
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "2040, 2050 yılını düşünen bir hükümetimiz var. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacağız. Bu yüzden bu seçimler çok önemli. Demokratik hakkınızı kullanın ve sandığa gidin" dedi.

İzmir'in Aliağa ilçesinde düzenlenen Afyonkarahisarlılar Katmer Şöleni'ne katılan Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'a büyük yatırımlar yaptığını, bundan sonra da İzmir'de görev alacağını ve hizmete bütün Ege bölgesinde devam edeceğini söyledi.

Eroğlu, Afyonkarahisar'ı şaha kaldırdıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben de Afyonkarahisar'a çok büyük yatırımlar yaptım. Barajlar, göletler, sulama tesisleri ve dere ıslahları yaptım. Yine ulaştırma alanında çok büyük işler yaptık, bölünmüş yollar yaptık. Bu yollarla Afyonkarahisar'ı Ankara'ya, İzmir'e, İstanbul'a bağladık. Şimdi de hızlı treni getiriyoruz. Ferhat'ın Şirin'e kavuşması gibi Afyonkarahisar'ı Ankara'ya, İzmir'e bağlayacağız. Yine beş yıldızlı hastaneler inşa ettik, artık hastalarımız şifa aramaya başka yerlere gitmiyor."

İzmir'e 30 milyar liradan fazla yatırım yapıldığını ifade eden Bakan Eroğlu, gıda üretim ve ihracat üssü haline getirecekleri İzmir'in termal ve tabiat turizminde de merkez olacağını söyledi.

Eroğlu, şölende ikram edilen katmerden yedi.

Daha sonra Gaziemir Sarnıç'ta, Afyonkarahisar Dinar ve Çölovası Köyleri Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen pikniğe katılan Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'a büyük hizmetlerde bulunduğunu, şimdi İzmir'den talep geldiğini ve partisinin kendisini İzmir'de görevlendirdiğini ifade ederek bundan da büyük onur duyduğunu kaydetti.

İzmir'deki hemşehrilerine duyduğu güveni ifade eden Eroğlu, İzmir'i büyüteceklerini, sanayi ve teknoloji üssü haline getireceklerini, turizm potansiyelini geliştireceklerini, böylece istihdam sağlayacaklarını anlattı.

Eroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Geçmişten kalan batık banka borçlarını, IMF borcunu ödedik. Enflasyon canavarını yok ettik. 2040, 2050 yılını düşünen bir hükümetimiz var. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacağız. Bu yüzden bu seçimler çok önemli. Demokratik hakkınızı kullanın ve sandığa gidin."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mehmet diyarbekir

Kürde bu tahammülsüzlüğün sebebi ne? Sizin bu çirkin yüzünüz ve iftira ve karalamalarınız Kürtlerin daha da uyanmasına vesile olacaktır. Sizin ikiyüzlülüğünüzü gördükçe Kürtler kendi değerlerine daha çok sarılacaklardır. Bundan hiç endişeniz olmasın.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş