DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, İzmir'de:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, İzmir'de:

7 Yıl Önce
2015-05-29 23:12:42
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bizim için milletvekili seçilip seçilmememizin bir kıymetiharbiyesi yok, varsa yoksa Türkiye'nin geleceği" dedi.

İzmir Malatyalı İşadamları Derneği'nin Seyirtepe'de düzenlediği toplantıya katılan Eroğlu, milletin, "eski" Türkiye'ye dönmek istemediğini söyledi.

Eroğlu, "Şu anda Türkiye'de oynanan oyun ne biliyor musunuz? Paradan para kazanma dönemi geri gelsin. İlaç lobisi tekrar hortumlamaya başlasın. 9 liralık ilaç, 300 liraya çıksın. Enflasyon canavarı tekrar hortlasın. Bunları istiyor musunuz kardeşlerim. Eski Türkiye'yi istemiyoruz. Kimsenin de istediğini sanmıyorum. İşte bizim mücadelemiz bu" diye konuştu.

Veysel Eroğlu, 7 Haziran'daki seçimin, Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru yelken açan AK Parti ile Türkiye'nin yükselişinin önünü kesmek isteyenler arasında yapılacağını dile getirerek, "Bizim için milletvekili seçilip seçilmememizin bir kıymetiharbiyesi yok, varsa yoksa Türkiye'nin geleceği. Gelecek nesillere çok daha güzel Türkiye bırakmak istiyorsak en azından herkesin sandık başına giderek kendi iradesini ortaya koyması gerekiyor" ifadesini kullandı.

AK Parti'nin, kimsenin hayal edemeyeceği icraatlar gerçekleştirdiğini vurgulayan Eroğlu, şöyle devam etti:

"Bundan 10-12 yıl önce bir zaman gelecek Türkiye G-20'de dönem başkanlığı yapacak deseydik hiç kimse inanmazdı. Veya öyle bir zaman gelecek ki isteyen istediği yerde muayene olacak, istediği eczanede ilacını alacak, 18 yaşından küçükler sağlık şemsiyesi altına alınacak, fakir fukara hastanede rehin tutulmayacak, bir dağ başında vatandaşın başına bir şey gelse helikopter ambulans gidip onu alacak ve 5 yıldızlı hastanelere getirecek deseydik, kimse inanır mıydı? İnanmazdı. Dolayısıyla bunlar gerçek oldu."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş