DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu İzmir'de

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu İzmir'de

7 Yıl Önce
2015-05-29 16:24:53
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İZBAN trenine binerek Salhane ve Şirinyer durakları arasında yolcuları selamladı, AK Parti'nin projelerini anlattı.

Bakan Eroğlu, Aliağa-Cumaovası seferini yapan İZBAN trenine Salhane istasyonundan bindi. Vagondaki yolcuları tek tek selamlayan Eroğlu, projelerini anlatarak, vatandaşların hizmetlere ilişkin sorularını yanıtladı.

Trendekilerin hatırını soran Eroğlu, bu sırada Suat Erkmen adlı emekli bir vatandaşın "Ülkenin, İzmir'in durumunu siz bizden daha iyi biliyorsunuz" sözleri üzerine, "Siz yapılanları biliyor musunuz?" diye sordu.

Erkmen'in, İzmir'de tüm partilerin bugüne kadar yerel yönetimde iktidara geldiğini hatırlatmasının ardından Bakan Eroğlu da "AK Parti iktidar olmadı. Şu Körfez'in halini görüyorsunuz. Altyapıyı görüyorsunuz. Hiçbir altyapı var mı? İZBAN projesini Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakan iken geldi açtı" karşılığını verdi.

AK Parti'nin bugüne kadar İzmir'in gönlünü alamadığını vurgulayan Erkmen, "Sonuç parti değil, devlet. Şahıs değil, 77 milyonun refahı. Önemli olan A partisi, B partisi değil. Sonuç memleketin gelişmesi, başka bir şey değil. Vatandaş olarak parti önemli değil" dedi.

Konuşma sırasında vagondaki bir kişi, "AK Parti ile gurur duyuyoruz" şeklinde slogan attı.

Bakan Eroğlu, daha sonra Erkmen'in yanındaki boş koltuğa oturarak, şunları söyledi:

"Onlar konuşur AK Parti yapar. IMF'ye 23,5 milyar dolar borcu ödeyen biziz. 25 banka battı, 40 milyar dolar vatandaşa ödeyen biziz. 15 katrilyon geçmişte toplamışlar, buharlaşmış. Vatandaşa onu ödeyen biziz. Bizden önce toplanmış konut edindireceğiz diye. Bu paralar toplanmış, geri ödedik biz. IMF'ye borç verecek durumdayız. Bu para nereden geliyor. Gökten bize inmiyor."

Tüm Türkiye'ye barajlar yaptıklarını anlatan Veysel Eroğlu, Gördes Barajı'ndan gelen suyu İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin görevi olmasına karşın İzmir'e kanallarla getirdiklerini ifade etti.

Eroğlu, trenden Şirinyer istasyonunda indi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Murat

Nevzat bey vallahi sasiyorum size dikine yaziyorsunuz Allah yardimciniz olsun gercekten gercek ummetcisiniz...lutfen kime dokunursa dokunsun hakikat ve gercekleri yazin duamiz sizinle secim sonrasi cok cesur yaziyorsunuz lutfen devam edin...dirilis postasini da kutluyorum

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş