DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Orgeneral Akar’dan bayram mesajı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

6 Yıl Önce
2016-07-04 13:19:40

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın bayram mesajında şu ifadelere yer verildi:

"Milletçe ortak temel değerlerimiz etrafında birleştiğimiz bayramlar, gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarıldığı, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, aile ve toplum olarak birlik ve beraberlik içinde olmanın hazzını yaşadığımız özel ve anlamlı günlerdir. Asil milletimizin tarihsel ve kültürel değerleriyle yoğrulmuş kahraman evlatlarından oluşan Türk Silahlı Kuvvetleri; geçmişten günümüze, ülkemizde ve bölgemizde huzur ve barış ortamının en önemli teminatı; milletimizin birlik ve beraberliğini, devletimizin bütünlüğünü bozmak isteyenlere karşı, canlarını feda etme pahasına verilen özverili mücadelenin en güvenilir dayanağı olmuştur. Bayraklaşan vatan topraklarının bütünlüğünün ve güvenliğinin teminatı olan Silahlı Kuvvetlerimizin değerli personeli; kara, deniz ve hava hudutlarımız başta olmak üzere yurdumuzun her köşesinde, gece gündüz demeden, üstün bir vazife anlayışı ve sarsılmaz bir azimle kendisine verilen görevleri yerine getirmektedir. Ayrıca uluslararası barış ve güvenliğin temini maksadıyla görev aldığı dünyanın değişik yerlerinde de benzer şekilde Türk Silahlı Kuvvetlerinin etkinlik, caydırıcılık ve saygınlığını temsil etmekte ve göstermektedir.

Asil milletimizin engin sevgi ve güveninden aldığı güçle Türk Silahlı Kuvvetleri, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da kendisine yasalarla tevdi edilen görevleri, aynı azim ve kararlılıkla yerine getirmeye ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin egemenlik ve bağımsızlığını hedef alan her türlü tehdit ve tehlikeye karşı kutsal vatan topraklarını kanı ve canı pahasına korumaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk Silahlı Kuvvetlerinin Ebedî Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile özellikle son dönemde sağına soluna bakmadan ve sarsılmadan teröristle mücadele ederek gözünü kırpmadan şehit olan silah arkadaşlarımız başta olmak üzere, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve yüce milletimizin birlik, beraberlik ve güvenliği için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ve fedakar mensuplarının, emeklilerimizin, köy korucularımızın, kahraman gazilerimizin, bunların ve şehitlerimizin değerli aile bireyleri ile özellikle bu bayram gününde aile ve sevdiklerinden uzakta kahramanca teröristlerle mücadele etmekte olan fedakar silah arkadaşlarımın Ramazan Bayramı'nı en içten duygularla kutluyor; sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ekol türk

Sagolun sizin ve sahsinizda ordumuzunda mubarek Ramazan bayramini tebrik ederiz.evet bayramlar gelenek ve görenek olarakta var ancak inacimizin geregide var.niye söyle denemiyor acaba? Bayramlar gelenek görenek ve inancimizin geregi olarak nesilden nesile diye söylenmez? Tamda Ramazan bayrami inancimizin geregi bir bayramimiz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş