'Ordu satılmıştır' sözüyle tepki çeken CHP'li Başarır'dan açıklama

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, tepki çeken 'Ordu satılmıştır' sözleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Başarır, 'Ordumla, Mehmetçikle ilgili televizyondaki söylemlerim çok net. Bu iftirayı atanları önce halka, sonra Allah'a havale ediyorum' dedi.

01.12.2020 15:02:36

CHP'li Başarır, CHP Meclis Grup toplantısı öncesinde basının sorularını cevapladı. Başarır, bir televizyon programında sarf ettiği, "Devletin ordusu Katar'a satılmış" sözlerine gelen tepkilerin hatırlatılması üzerine, "Söylenecek her şey söylendi. Parti sözcümüz her şeyi söyledi, ben de her şeyi söyledim" ifadelerini kullandı.

"İftira atanları Allah'a havale ediyorum"

Açıklamalarına devam eden Başarır, "Söyleyecek hiç bir sözüm yok. Ordumla, Mehmetçikle ilgili televizyondaki söylemlerim çok net. Bu iftirayı atanları önce halka, sonra Allah'a havale ediyorum" dedi.NE OLMUŞTU?CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır Habertürk'te katıldığı bir programda, 'mandacılık' konuşulurken "Cumhuriyet tarihinde devletin ordusu ilk kez Katar'a satılmış" ifadelerini kullanmıştı. Bu ifadeler özellikle iktidar kanadından tepki çekerken birçok siyasi yaptığı açıklama ile Başarır'ı eleştirmişti.

"Satılmış ordu lafını kullanmadım"

Gelen tepkiler üzerine açıklama yapan Başarır, "Benim söylediğim şey o kadar net ki, 'Satılmış ordu' lafını kullanmadım. Tam aksine 'Orduyu sattınız' dedim. Tank Palet Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı değil mi? Bu ülkenin tankı, ordunun parçası değil mi? Bunun yüzde 49'unu hibe ettiniz. Ben bunları söyledim. Ne kadar ayıp, Cumhurbaşkanlığı gibi bir kurumun sözcüsü 'satılmış ordu' dediğimi söylüyor. Çirkin bir algı oluşturmak istiyorlar. Söylediğim söz net ve sözlerimin arkasındayım. Tank Palet Fabrikası'nı vermek, ordunun bir parçasını vermek demektir" demişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)