DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

19:53:00

İftar vakti

BURSA

19:52

04:43
19:52
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:36

04:29
19:36
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:19

04:13
19:19
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:03

03:55
19:03
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

18:50

03:53
18:50
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

19:53:00

İftar vakti

ANKARA

19:36

04:29
SAHUR
19:36
İFTAR

ERZURUM

19:03

03:55
SAHUR
19:03
İFTAR

Ordu'da sokağa çıkma yasağı var mı? Ordu'da yeni yasaklar neler? Ordu'da hangi kısıtla kararı alındı?

Vaka sayılarındaki artış ile dikkatleri çeken Ordu için yeni tedbirler alındı. Ordu'da yaşayanlar da Ordu'da sokağa çıkma yasağı var mı? diye sormaya başladı. Ordu'da ekstra bir sokağa çıkma kararı alınmış değil. Tüm Türkiye'de uygulanan sokak kısıtlamaları Ordu için de geçerli. Ancak kentte değişik kısıtlamalara gidildi. Ordu'da yeni yasaklar neler? Ordu'da hangi kısıtla kararı alındı? Ordu'da ev içi bulaşmanın önlenmesi için yeni yasaklar alındı. Peki Ordu için hangi yasaklar geldi? Ordu için alınan yeni tedbirlerde sokağa çıkma kısıtlaması var mı?

24.02.2021 08:37:20

Vaka sayılarındaki artış ile dikkatleri çeken Ordu için yeni tedbirler alındı. Ordu'da yaşayanlar da Ordu'da sokağa çıkma yasağı var mı? diye sormaya başladı. Ordu'da ekstra bir sokağa çıkma kararı alınmış değil. Tüm Türkiye'de uygulanan sokak kısıtlamaları Ordu için de geçerli. Ancak kentte değişik kısıtlamalara gidildi. Ordu'da yeni yasaklar neler? Ordu'da hangi kısıtla kararı alındı? Ordu'da ev içi bulaşmanın önlenmesi için yeni yasaklar alındı. Peki Ordu için hangi yasaklar geldi? Ordu için alınan yeni tedbirlerde sokağa çıkma kısıtlaması var mı?

Oedu vaka sayılarında artış nedeniyle alarm veren illerimizin başında geliyordu. Haftalık 100 bin kişide görülen vaka oranına göre ilk sırada yer alan il Ordu oldu. Durum böyle olunca Ordu'da yeni kısıtlama kararları alındı. Peki Ordu'da yeni kısıtlamalar neler? Ordu'da hangi yasaklar geldi. Ordu'da sokağa çıkma yasağı var mı? Vali Tuncay Sonel başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Meclisi, il genelinde yeni tedbirlerin alınmasına kara verdi. 

Ordu'da sokağa çıkma yasağı var mı? 

Ordu'da yeni ysaklar hayata geçirildi.Haberi alan Ordulular Ordu'da sokağa çıkma yasağı var mı? sorusunun yanıtını aramaya başladı. Peki Ordu'da yeni yasaklar neler? İşte Ordu'da yeni yasaklar:

Karara göre, ev içi bulaşın önüne geçilmesi için misafir kabul etme, misafirliğe gitme, taziye amaçlı ev ziyareti, gün yapma gibi sosyal faaliyetlere izin verilmeyecek.

Apartman ve site gibi toplu yaşam yerlerinin ortak kullanım alanlarının, apartman ve site yöneticileri vasıtasıyla toplu şekilde kullanılması engellenecek.

Ordu'da yeni yasaklar neler? 

Apartman ve site sakinlerinin ev gezmeleri yapmamaları konusunda, apartman ve site yöneticileri tarafından gerekli bilgilendirme duyuruları yapmaları sağlanacak.

Pozitif vaka tespit edilen apartman, site, müstakil konutlarda ikamet edenlere izolasyon ve karantina kararı uygulanacak.

Çok sayıda işçi çalıştıran işletmelerde, pandemi kurallarına uygun hareket edilip edilmediği, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ekiplerince gerekli kontrol ve denetimleri yapılacak.

İl genelinde tüm mahalle muhtarlarınca, mahallelerinde salgın açısından bulaş kaynağı yaratacak olan düğün, nişan, kına, mevlit, taziye gibi toplu olarak bir arada bulunulmasına neden olacak etkinliklerin yapılmasına müsaade edilmeyecek.

Daha önce alınan kararlara istinaden cenaze merasimleri belirlenen kurallara (30 kişiyi geçmeyecek şekilde) uygun yapılması konusunda gerekli tedbirler alınacak.

Ordu'da hangi kısıtla kararı alındı?

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, ziraat odaları ile yapılan istişare neticesinde, mevsim itibarıyla yapılacak tarımsal faaliyet bulunmadığından, olsa da hafta içinde yapılabileceğinden (hayvancılıkla uğraşanlar hariç olmak üzere) 27-28 Şubat ve 6-7 Mart'ta Çiftçi Kayıt Belgesi ile kırsal mahallelere (köylere), yaylalara gidilmesine izin verilmeyecek.

Semptomları olan vatandaşlar evlerinden görevli araçlarla alınarak, testleri yapıldıktan sonra yine görevli araçlarla evlerine bırakılacak ve test sonuçları belli oluncaya kadar izole olmaları sağlanacak.

Evlerinde izolasyona tabi tutulan vakaların, denetim ekipleri tarafından günlük olarak evlerinde kontrol ve denetimleri yapılacak.

Pazar yerlerinin giriş ve çıkış noktalarına belediyelerce bariyerler konulmak ve HES kodu uygulaması yapılmak suretiyle vatandaşların pazar yerlerine girmeleri sağlanacak.

Alınan kararlara uymayanlara idari işlem uygulanacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş