DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ordu'da internet ücretsiz

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ücretsiz internet ağının Ordu'da hizmet vermeye başladığını söyledi.

6 Yıl Önce
2015-11-11 14:11:49
Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi olarak  Türkiye'nin en büyük ücretsiz internet ağını hizmete soktuklarını belirtti. 
 
 "Hemşehrilerimize sınırlama ve kota derdi olmayan ücretsiz Wi-Fi  imkanı sağlıyoruz" diyen Enver Yılmaz, "Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği  ücretsiz internetten 25 günde 600 bine yakın kişi faydalandı" dedi. 
 
 Başta Altınordu ilçesi olmak üzere Fatsa, Ünye, Perşembe ve Ulubey  ilçelerinde de ücretsiz internet ağını oluşturduklarını ifade eden Yılmaz,  "Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) kapsamındaki ücretsiz Wİ-Fİ hizmeti  tam anlamıyla hizmete girdi. Wi-Fi uygulaması olan bölgelerde herkes ücretsiz  olarak internete girebilecek. Ayrıca kota ve sınırlama da koymuyoruz. Artık  vatandaşlarımızın internet kotası dolma gibi derdi olmayacak. Ordu'da bundan  sonra internete girmek bedava" diye konuştu. 
 
TEDES kapsamında kent kameraları uygulamalarının da hayata  geçirileceğini bildiren Enver Yılmaz, "TEDES'le birlikte, gurbette yaşayan  hemşehrilerimizin memleket hasretlerini bir nebze olsun dindirmiş olacağız.  Şehrin belli merkezlerine yerleştirilecek kameralarla, dünyanın neresinde olursa  olsun herkes Ordu'yu 24 saat canlı olarak izleyebilecek" ifadesini kullandı. 
 
TEDES projesiyle trafiğin de düzene gireceğini dile getiren Yılmaz,  "İl genelinde hız koridorları oluşturuldu. Yine bu koridorun hız limitini de  Emniyet Genel Müdürlüğü bildirecek. 10 adet plaka tanıma sistemi yer alıyor.  Sadece hız ve kırmızı ışık ihlallerinde ceza uygulanıyor. TEDES sisteminde  öncelik vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği, diğeri ise trafiğin rahatlaması.  Çünkü, bazı tır ve kamyonlar kavşaklara çok hızlı giriyor. Bu da can ve mal  kaybına bağlı kazalara yol açıyor" değerlendirmesinde bulundu. 
 
  TEDES'le birlikte akıllı kavşak sisteminin de devreye gireceğini  belirten Enver Yılmaz, şöyle devam etti: 
 
"Bu sistem, kavşaklardaki yoğunluğa göre kendini ayarlıyor. Önceki ve  sonraki kavşakları da ona göre düzenliyor. Bir kavşakta yoğunluk var ve  sonrasındaki kavşak eğer açık ise önce Ulubey Kavşağı'nı açıyor. O yoldaki akış  devam ettiriliyor, ara bölgelerdeki akışı durduruyor. Böylece ana hattaki akış  hızlanmış oluyor. Tüm kavşaklar kendi arasında haberleşerek, akıllı bir şekilde  trafiği yönlendirmeye çalışıyor. Bu da yüzde 30'a kadar verimlilik sağlıyor." 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

murat

Yalandan kim ölmüş be

Site bozuk sipariş kabul etmiyor

Görüş Bildir Bizimle Paylaş