DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Orange, İsrail'den çekilmeyi planlıyor

Orange, İsrail'den çekilmeyi planlıyor

7 Yıl Önce
2015-06-04 17:57:40
Fransız telekomünikasyon şirketi Orange'ın üst düzey yöneticisi (CEO) Stephen Richard, İsrailli operatör "Partner" ile işbirliklerini bitirebileceklerini açıkladı.

Mısır'ı başkenti Kahire'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Richard, "İsrail'den çekilmeyi planlıyoruz. Biraz zaman alacak ama kesinlikle bunu yapacağız. Elimde olsa yarın bırakmaya hazırım" ifadesini kullandı.

Richard bu ayrılığın Orange'a hukuki ya da finansal açıdan getireceği risklere henüz hazır olmadıklarını ifade etti. Orange'dan İsrail'den çekilme tarihi ile ilgili net bir açıklama gelmedi.

İsrail Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Emmanuel Nahshon ise yaptığı yazılı açıklamada, Orange CEO'su Richard'dan konuya ilişkin bir açıklama beklediklerini belirtti.

İsrail'in Paris Büyükelçisi Yossi Gal'in de Elysee Sarayı ve Ekonomi Bakanlığıyla temasa geçtiği bildirildi.

İsrail'de 2,84 milyon abonesi olan Partner telekomünikasyon şirketi, pazar payının yüzde 28'ini elinde bulunduruyor. Fransa'nın yüzde 25 hissesine sahip olduğu Orange ise 22 ülkede 150 milyon aboneye hizmet veriyor.

İsrail'de El-Hak'ın da aralarında bulunduğu 5 sivil toplum örgütünün ortak yayınladığı raporda Batı Şeria'da hukuksuz şekilde faaliyet yürüttüğü belirtiliyor. Raporda Partner'in, İsrail'deki yasa dışı yerleşim faaliyetlerinin kuruluşuna ve iletişim altyapısına doğrudan katkı sağladığı öne sürülüyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş