DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9372 ₺

EURO

16,8910 ₺

ALTIN

945,04 ₺

BİST

2.388,03 ₺

Operasyonlar sonrası Sur'un imarı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, operasyonların bitmesiyle birlikte ilgili bakanlıkların Sur'un yeniden imar edileceğini açıkladı.

7 Yıl Önce
2016-02-06 21:14:58

AA'nın haberine göre: Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, "Bizim için önemli olan vatandaşlarımızın güvenliğinin sağlanmasıdır. Güvenlik sağlandıktan sonra gerekli tüm çalışmalar yapılacak" dedi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, ilgili bakanlıklar olarak Sur ilçesi için kollarını sıvadıklarını söyledi.

Operasyonların bitmesinin ardından Sur ilçesinde sahada çalışmalara başlayacaklarını anlatan Sarı, "Sur içi toplu konut alanı değildir. Sur içi kentsel sit alanıdır. Orada yapılan yapılaşma belirli bir düzen içerisinde olacaktır. Yapıların yüksekliği, kesinlikle Sur yüksekliğini aşmayacaktır. Yapıların zemin artı bir veya iki kat olarak yapılması sınırı gelmiştir. Çünkü burası koruma amaçlı imar planı çerçevesine alınmıştır" diye konuştu.

Sarı, buradaki yapıların bilinen toplu konut yapıları şeklinde olmayacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Sur ilçesinin yapısına göre yapılacak evler en kısa zamanda hayata geçirilecektir. Bu yapılar Sur içerisinde değil, rezerv alanı denilen şehrin başka mahallerinde ayrılmış olan alanlarda yapılacak. Kadınlar ve gençler için sosyal alanda ihtiyaçlarına cevap verecek birimler de olacak. Sur'un geleceği için belkide en hayırlı süreç önümüze gelecek."

"ÖNEMLİ OLAN VATANDAŞLARIMIZIN GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI"

Operasyonların bitmesiyle bölgenin terör belasından kurtulacağını, vatandaşların hayat standartlarının ve istihdamın artığı bir Diyarbakır'da yaşamaya başlayacaklarını dile getiren Bakan Sarı, şunları kaydetti:

"Bizim için önemli olan vatandaşlarımızın güvenliğinin sağlanmasıdır. Güvenlik sağlandıktan sonra gerekli tüm çalışmalar yapılacak. Parti teşkilatı olarak gençler ve kadınların bu süreçte mağdur olan aileleri bularak dertlerini dinlemeleri lazım. Kafası karışık olan vatandaşlara Sur'da yapılacak çalışmaları anlatın. Eline çantasını alarak, çocuğunun elinden tutarak, evini terk etmek zorunda kalan vatandaşlarımız valilik ve kaymakamlığa gitme bilincinde olmayabilir. Mağdur olan vatandaşlarımızı kaymakamlık ve valiliğimize yönlendirin. Ekiplerimiz her zaman mağdur olan vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veriyor. Konut ve barınma gibi her türlü ihtiyaçları karşılanıyor."

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş