DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ömer Halisdemir'in öldürdüğü Tuğgeneral'in eşinden kritik iddia!

Ankara'da 15 Temmuz darbe girişimine yönelik ilk dava Astsubay Ömer Halisdemir tarafından öldürülen darbeci Tuğgeneral'in eşi hakim karşısına çıktı...

5 Yıl Önce
2017-01-26 23:00:44

Ankara'da 15 Temmuz darbe girişimine yönelik ilk dava Astsubay Ömer Halisdemir tarafından öldürülen darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'nin eşi Nazire Terzi'in hakim karşısına çıkmasıyla görüldü. Terzi, eşinin ölüm saatinin belgede 15 Temmuz 2016 olarak göründüğünü ancak eşinin 16 Temmuz'da kendisine mesaj attığını söyledi.

Ajanslarda yer alan habere göre; Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım', 'terör örgütü üyesi olmak' ve 'suç örgütlerinin isimlerini kullanarak tehditte bulunmak' suçlarından 52 yıla kadar hapis cezasıyla tutuklu yargılanan Nazire Terzi, Terzi'nin gittiği noterde kendisini tehdit ettiğini belirtilen noter katibi müşteki Kerem Sağlıklı ve taraf avukatları katıldı.

Nazire Terzi, kimlik tespitinin ardından yaptığı savunmasında, 13 Temmuz'da kendisine eşi Semih Terzi'nin telefonundan "(Zekai Aksakallı'nın eşi) Nursel Hanım'ı ara, annemin hasta olduğunu söyle ve Ankara'ya gelmemi iste. Mesajı hemen sil" yazılı mesaj geldiğini anlattı. Eşinin Ankara'ya gelmek için kendisini aracı kılacağını düşünmediğinden tereddüt ettiğini söyleyen Terzi, şöyle konuştu: 

"Yine de Nursel Aksakallı'yı aradım, kayınvalidesinin sağlık durumunu sordum. ‘Benim kayınvalidemin de şeker hastalığı var' dedim. Üzülünce şekerinin yükseldiğini söyledim ama Semih Terzi'nin Ankara'ya gelmesiyle ilgili bir ifade kullanmadım. İzin mevzusunu konuşmadık. Daha sonra mesajı onun atıp atmadığını anlamak için hemen eşimi aradım. Ona mesajdan hiç bahsetmedim. ‘Nursel Hanım'ı aradım, annemin hasta olduğunu söyledim' dedim. O da bana ‘Neden aradın Nursel Hanım'ı? Annem hasta mı ki?' diye sordu. Bunun üzerine mesajı onun yazmadığını anladım. Bir şekilde biri onun adına yazmış ancak bunu konuşmadım çünkü 24 Temmuz'da Ankara'ya gelecekti, o zaman konuşuruz diye düşündüm."

ÖLÜM SAATİNDE TUTARSIZLIK

Terzi, eşinin ölüm belgesinde ölüm saatinin 15 Temmuz 2016, saat 23.30 olarak göründüğünü ancak eşinin 16 Temmuz'da kendisine mesaj attığını, ölüm tarihi ve saatinin ise televizyonlarda 02.30 olarak belirtildiğini anlattı. 

"Nasıl 15 Temmuz'da ölür, 16 Temmuz'da bana mesaj atar?" diye sorarak, ölüm belgesinin sahteliğini düşündüğünü ifade eden Terzi, "23 Temmuz 2016'da doktor arkadaşlarla daha rahat görüşmek için doktor önlüğümü de giyerek GATA acile gittim. Raporu tanzim eden doktoru sordum. GATA'da tanımadıklarını söylediler. Asıl amacım hem o doktorla görüşüp hem de ölüm saatini öğrenmekti” dedi.

"Çocuklarım var. Tutuksuz yargılanmak istiyorum" Terzi'nin tutukluluğunun devamına karar verilerek, duruşma ertelendi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş