Ömer Fethi Gürer Kimdir ?
Ömer Fethi Gürer Kimdir ?

Ömer Fethi Gürer Kimdir ?

‪Ömer Fethi Gürer, 20 Eylül 1957 tarihinde Niğde'de hayata gözlerini açtı.

İlköğreniminden sonra Balıkesir Bandırma Endüstri Meslek Lisesi'nde okumaya başlayan Gürer, lise mezuniyetinin ardından da Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne kayıt yaptırdı. 

Çalışmaya 1978 senesinde Adana Çukobirlik fabrikasında başlayan Ömer Fethi Gürer, ilerleyen zamanlarda  Tekstil İşçileri Sendikası Çukobirlik Sendikası kurucuları arasında yer aldı ve Şube Başkanı seçildi. 

Bunun yanında 1974 senesinde haber ve köşe yazıları ile gazetecilik yapmaya da başlayan ‪Ömer Fethi Gürer,   Hürriyet ve Cumhuriyet gazetelerinin Niğde ve Bor muhabiri olarak çalıştı. Ayrıca Niğde'nin Sesi, Niğde Hamle, Niğde Hasret, Yeşil Bor, Yeni Bor, Niğde Anadolu, Niğde 51, Niğde Haber, Niğde Yeniyıldız, Niğde Gündem, Bor'un Sesi, Aksaray Uluırmak, Aksaray Hasandağ, Konya Ereğli ve Nevşehir İç Anadolu gazetelerinde çalıştı. 

Ömer Fethi Güler, ilerleyen zamanlarda Cumhuriyet Halk Partisi bünyesine dahil oldu ve CHP İşçi Komite Başkanlığı görevine geldi. 

2011 Türkiye Genel Seçimleri'nde CHP Niğde milletvekili aday adayı oldu, Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi Niğde milletvekili olarak meclise girdi.

26. dönemde Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi olan ‪Ömer Fethi Gürer evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Ömer Fethi Gürer Kimdir?

Doğum Tarihi:20 Eylül 1957
Mesleği:Siyasetçi
Ünvanı:Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili